Mundo Deportivo: Małe szanse Dembélé na występ w finale Pucharu Króla

Dariusz Maruszczak

13 maja 2019, 14:15

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Jak donosi dziennik Mundo Deportivo, Barcelona nie ocenia zbyt wysoko szans Ousmane’a Dembélé na występ w meczu z Valencią w finale Pucharu Króla. Klub jest bardziej optymistyczny w sprawie dwóch innych kontuzjowanych zawodników.

Według informacji katalońskiego dziennika Barça pesymistycznie patrzy na możliwość gry Dembélé w finale Pucharu Króla. Francuz na samym początku spotkania z Celtą doznał już trzeciego w tym sezonie urazu mięśniowego i musiał opuścić boisko. W komunikacie medycznym Barcelona nie podała orientacyjnej daty powrotu Dembélé na boisko, ale nieoficjalnie mówiło się o trzech lub czterech tygodniach absencji. Występ 21-latka w finale Pucharu Króla nie jest więc kategorycznie wykluczony, jednak zdaniem katalońskiego dziennika klub uważa, że będzie o to bardzo trudno, i nie liczy na jego udział w tym starciu.

Jak podaje Mundo Deportivo, większe szanse na występ w ostatnim meczu sezonu mają Arthur i Philippe Coutinho. Drugi z wymienionych opuścił boisko w 68. minucie starcia z Getafe z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego i powinien być poza grą przez około dziesięć dni. Z kolei Artur ma problemy z kością łonową i pracuje nad powrotem do zdrowia na finał Pucharu Króla.

Oddzielną kwestią pozostaje to, jak wspomniani piłkarze będą przygotowani do meczu z Valencią, który odbędzie się 25 maja, nawet jeżeli otrzymają pozwolenie na grę. Arthur już po poprzedniej kontuzji nie był w najlepszej dyspozycji, a Coutinho jest krytykowany przez cały sezon. Dodatkowym osłabieniem jest absencja Luisa Suáreza, który nie zagra w finale Pucharu Króla, ponieważ poddał się artroskopii kolana.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli znów w 10 z Filipkiem na lewej. I czekanie żeby Messi coś zrobił.
« Powrót do wszystkich komentarzy