Jordi Alba: Przed meczem z Liverpoolem byliśmy najlepsi, a teraz jesteśmy starzy i trzeba nas zastąpić

Radek Koc

12 maja 2019, 22:23

Mundo Deportivo

121 komentarzy

Lewy obrońca Barçy rozmawiał z przedstawicielami mediów po zakończonym spotkaniu z Getafe. Piłkarz poprosił o większe umiarkowanie w wydawaniu ocen za rewanżowy mecz z Liverpoolem. 

- Przed spotkaniem na Anfield byliśmy najlepsi na świecie, a teraz jesteśmy starzy i potrzebujemy zmienników. Nadal nie mogę zrozumieć, jak mogliśmy odpaść z Ligi Mistrzów, wygrywając pierwszy mecz 3:0. Wszyscy jesteśmy źli, a my, piłkarze, przede wszystkim - powiedział. 

- Rzut rożny, po którym padł czwarty gol dla Anglików? To był błąd całej drużyny. W momencie rozgrywania kornera nie widziałem, co się działo. 

Na pytanie o pozostanie Ernesto Valverde na stanowisku trenera Alba odpowiedział się jasno i zdecydowanie: - To jest trener, który dał mi życie i postawił na mnie. Mam nadzieję, że nadal będzie z nami pracować. 

- Kiedy gramy źle, to właśnie my, zawodnicy, musimy stawić czoła krytyce i dzisiaj staraliśmy się to zrobić. To właśnie my reprezentujemy tę drużynę - dodał na zakończenie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Każdy obiektywny kibic Barcelony wiedział, że daleko Wam do najlepszych na świecie. Pozycję na krajowym podwórku zawdzięczamy głównie słabościom rywali. W LM w fazie pucahrowej nie zdobyliśmy nawet bramki (Shaw strzelił ją za nas, dlatego jej nie liczę) na wyjeździe. Graliśmy ospale, wolno, przewidywalnie i nie mieliśmy ogranych zmienników(którzy wbrew pozorom po otrzymaniu szansy grali dobrze, albo bardzo dobrze jak Malcom czy Alenia). Trener wyciągnął trochę wniosków, więcej rotował w Pucharze Króla i w lidze między meczami LM, ale ten odpoczynek niewiele dawał, niemal zawsze biegamy mniej od rywali. Kiedyś to było spowodowane tym, że rywal biegał za piłką, dziś nawet nie potrafimy tego. Niewiele tu zmieni tylko De Jong, który cudem został wyrwany z rąk PSG. Potrzeba nam nowej jakości na DP, na lewym skrzydle oraz na środku ataku. Można się spodziewać, że Valverde dostanie jeszcze 1 sezon, jeżeli wygra znowu podwójną koronę, ale musi się nauczyć ufać większej liczbie zawodników nie tylko Lengletowi i Rakiticowi.
« Powrót do wszystkich komentarzy