Abel Ruiz: Grałem z najlepszymi piłkarzami na świecie i dzięki temu było mi łatwiej

Łukasz Lewtak

12 maja 2019, 21:07

AS/Marca

13 komentarzy

Urodzony w 2000 roku, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii do lat 17, Abel Ruiz spełnił dziś swoje marzenie i zadebiutował w pierwszym zespole FC Barcelony w oficjalnym spotkaniu. Po meczu z Getafe młody zawodnik nie krył radości.

- To marzenie każdego piłkarza w szkółce. Jestem wdzięczny za taką szansę i zadowolony, że ją otrzymałem. Barcelona jest klubem, w którym chcę zostać. Dziś dostałem szansę i jestem bardzo szczęśliwy.

- Na początku pojawia się trochę nerwów, ponieważ Camp Nou to świątynia futbolu. Byłem nieco zdenerwowany, ale grałem z najlepszymi piłkarzami na świecie i w takim przypadku wszystko jest łatwiejsze. Mam nadzieję, że otrzymam więcej szans. Teraz czas na dalszą pracę, ponieważ jeśli ktoś nie pracuje, nie otrzymuje żadnej rekompensaty.

Jak podkreśla dziennik AS, Abel Ruiz jest już ósmym piłkarzem z La Masii, który zadebiutował w pierwszym zespole FC Barcelony za kadencji Ernesto Valverde. Wcześniej taką szansę otrzymali Riqui Puig, Miranda, Chumi, Cuenca, Cucurella, Oriol Busquets i Collado.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Wczorajszy mecz pokazał jak zbędnym transferem było sprowadzenie Boatenga, który w ogóle nie pasuje do filozofii gry Barcelony.
Pytaniem podstawowym jest natomiast który z działaczy lub trenerów "maczał palce" (czytaj zarobił) na sprowadzenie Ghańczyka za kwotę 2 mln euro. Przecież tę kasę można było przeznaczyć na zdecydowanie lepszy cel.
Ale głupie transfery włodarzy klubu w ostatnich latach to norma:
Pozbywamy się Alcacera - zostawiamy Munira, sprowadzamy Daglasa, pozbywamy się Dinge (w miarę niezłego zmiennika za Albę), sprowadzamy za wielką sumę ponad 40 mln Gomesa no i przede wszystkim sprowadzamy w nerwowych okolicznościach Coutinho i Dembele. Należy zadać pytanie czy ci dwaj piłkarze, a zwłaszcza ten drugi byli w planach Barcy czy też kupowano bo miano kasę. A swoją droga ile klub przepłacił. Moim zdaniem kilkadziesiąt milionów.
A teraz znowu słyszy się o 120 bankach na Grizmana. Czy nie lepiej kupić za te pieniądze: Jovicia i De Ligta !!!.
Moim zdaniem Francuz już w tym sezonie odnotował duży regres formy i można się spodziewać, że w następnym będzie to samo. Barca potrzebuje młodych, którzy pociągną klub przez 5-8 lat, a takimi piłkarzami są właśnie De Ligt, De Jong, Jović, Dembele, Alenia, Puig, Ruiz i starsi o kilka lat Semedo, Umtiti

Fajnie zagrał, nie bał się ruszyć z piłką, potrafił się zastawić, do tego ładne zagranie piętką po którym mogła być bramka i dobry strzał, szkoda, że nie wpadło.

Dobrze grał. Jeszcze jakaś operacja u Suareza i może dostanie kolejną szansę. :)

Cxy najlepszymi? Może z jednym to się zgodzę

Chyba pora skończyć z tymi gadkami o najlepszych piłkarzach i najlepszej drużynie na świecie.

lepiej bylo postawic na niego zamiast na Boatenga i powwoli wprowadzac do pierwszego zespolu.

I jak zagrał? Nie mogłem dziś obejrzeć meczu

Oby dalej się tak rozwijał. Mam nadzieję, że będzie co raz częściej dostawał szansę na występy w pierwszym zespole. Dziś wyglądał dobrze.

Dobrze, że Valverde dał mu szansę a nie znowu Boateng

Pokazał się z naprawdę dobrej strony. Mam nadzieję, że dostanie więcej szans w przyszłym sezonie.

Jak tylko gada o Messim Matsie czy o jordim to spk, bo co do reszty mam wątpliwości