Mundo Deportivo: Barcelona i Inter blisko uzgodnienia ceny Ivana Rakiticia

Grzegorz Zioło

10 maja 2019, 11:30

Mundo Deportivo

133 komentarze
  • Jak podaje Mundo Deportivo, Inter jest bliski zawarcia porozumienia z Barceloną w sprawie kwoty transferu Ivana Rakiticia, która miałaby wynieść około 50 milionów euro
  • Chorwat wolałby zostać na Camp Nou, ale po klęsce z Liverpoolem mało prawdopodobne wydaje się, by pomocnik otrzymał podwyżkę pensji
  • Blaugranie zależy na odmłodzeniu zespołu, zwolnieniu miejsca w kadrze dla nowych nabytków i zmniejszeniu funduszu płac

Na pierwsze letnie ruchy kadrowe Barcelony będzie trzeba poczekać co najmniej do finału Pucharu Króla, ale prace nad przebudową zespołu trwają nieustannie. Kilku zawodników z obecnej drużyny zostanie wystawionych na sprzedaż, żeby sfinansować zakup nowych piłkarzy, takich jak Frenkie de Jong i prawdopodobnie Matthijs de Ligt, oraz zwolnić dla nich miejsce w kadrze. Jednym z graczy, którzy mogą wkrótce pożegnać się ze stolicą Katalonii, jest Ivan Rakitić. Chorwata chętnie widziałoby w swoim składzie wiele europejskich zespołów, między innymi Inter Mediolan. Jak podaje Mundo Deportivo, Włosi są bliscy zawarcia porozumienia z Barceloną w sprawie kwoty transferu wicemistrza świata.

Inter poszukuje wzmocnień przed kolejnym sezonem i rywalizacją w europejskich pucharach. W poprzedniej kampanii mediolańczycy byli bliscy pozyskania Luki Modricia z Realu Madryt i zdaniem niektórych mediów w tym roku po raz kolejny postarają się o ten transfer. Być może przyjaciele z reprezentacji Chorwacji będą mieć okazję występować razem także na Giuseppe Meazza. Według Mundo Deportivo Barcelona i Inter są bliskie ustalenia kwoty transferu, która ma wynieść minimum 50 milionów euro. Później włoski klub będzie jeszcze musiał przekonać do swojego projektu samego piłkarza.

Rakitić nie odszedł z Barcelony ubiegłego lata, ponieważ prezydent Bartomeu obiecał mu podwyżkę pensji. W trakcie sezonu nie doszło jednak do podpisania przez pomocnika nowego kontraktu, a po klęsce w Liverpoolu szanse na taki ruch znacząco zmalały. Chorwat ma teraz dwie opcje, obie korzystne: może zostać w Barcelonie, pod warunkiem otrzymania podwyżki, lub odejść do innego zespołu i wynegocjować lepsze warunki umowy. Rakitić wolałby dalej grać na Camp Nou, ale musi też rozważyć transfer.

Latem w Barcelonie dojdzie do przemeblowania kadrowego, jednak na razie nie wiadomo, jak daleko ono sięgnie. Drugie z rzędu odpadnięcie z Ligi Mistrzów w kompromitujących okolicznościach spowodowało wiele wątpliwości. Pod znakiem zapytania stanęła przede wszystkim posada Ernesto Valverde na stanowisku trenera, ale po analizie meczu z Liverpoolem Josep Maria Bartomeu stwierdził, że znaczna część winy leży też po stronie piłkarzy. Według Mundo Deportivo prezydent Blaugrany ma być zwolennikiem pozostawienia szkoleniowca, co oznaczałoby większe zmiany kadrowe, mające na celu odmłodzenie zespołu.

W tych okolicznościach 31-letni Ivan Rakitić może otworzyć listę piłkarzy, którzy odejdą z Barcelony w letnim okienku transferowym, nawet pomimo ogromnego zaufania, jakim darzy Chorwata Valverde. Na odejściu pomocnika skorzystałby nowy nabytek Blaugrany Frenkie de Jong, a klub mógłby obniżyć nieco średnią wieku w zespole oraz zredukować fundusz płac.

Fot. Anna Nessi / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

50mln żart, gdyby był w Madrycie poszedłby za 80,a chcą kupić Griza za 120 który nie jest środkowym napastnikiem
« Powrót do wszystkich komentarzy