AS: Barcelona wierzy w Dembélé, który zostanie na kolejny sezon

Julia Cicha

10 maja 2019, 10:47

AS

83 komentarze

AS informuje, że doszło do rozmowy otoczenia Ousmane’a Dembélé z przedstawicielem Barcelony, który zapewnił, że Francuz nie musi się obawiać o swoją przyszłość. Klub całkowicie wierzy w możliwości zawodnika, a nawet jest gotowy oprzeć na nim swój projekt sportowy.

Napastnik ma duży potencjał i wciąż może się rozwinąć, by w pełni wykorzystać swoje umiejętności. Nie oznacza to jednak, że nie ma swoich przeciwników, którzy wyrzucają mu przypadki braku profesjonalizmu oraz podatność na kontuzje mięśniowe, przez które bardzo dużo pauzował przez ostatnie dwa lata. Niemniej jednak, pozytywne aspekty przeważają na razie nad negatywnymi, dzięki czemu Dembélé zostanie na Camp Nou na kolejny sezon. Klub mocno w niego zainwestował, zapłacił niemal 130 milionów euro za 19-letniego gracza. Na razie wierzy się, że w najbliższej przyszłości sytuacja Francuza może się odwrócić. Nawet Josep Maria Bartomeu zapewnił niedawno w wywiadzie, że Dembélé jest obecnie „dużo lepszym piłkarzem od Neymara”.

Nie wiadomo, czy zobaczymy jeszcze skrzydłowego w tym sezonie. Jeśli tak się stanie, to jedynie w finale Pucharu Króla z Valencią. Nie wydaje się jednak, by zawodnik zdążył na czas, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze nawroty kontuzji. Z drugiej strony artroskopia kolana Luisa Suáreza może zmienić plany klubu w stosunku do najważniejszego z pozostałych do końca kampanii meczów. Wydaje się, że na razie głównym przegranym Barcelony jest Philippe Coutinho, który oprócz słabej formy nie cieszy się tez poparciem kibiców wygwizdujących go na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

był taki moment w tym sezonie gdzie Dembele był spektakularny, robi różnicę, w dobrej formie i bez kontuzji to jest crack.
a Coutinho bym tak szybko nie skreślał, ewentualna zmiana trenera może w odmienić tego piłkarza.

@Presas: Jestem tego samego zdania Coutinho to klasa w sobie zmiana trenera wpłynie na niego bardzo dobrze

@Presas: Nie ma co się łudzić że zmienią trenera.

@Presas: Sorry - ale napisać "szybko skreślał" w obliczu katastrofalnego sezonu nie jest celne. Cou to niezwykle ciężki temat i powiedzmy sobie szczerze - zastanawiamy się tylko dlatego, że tyle kosztował. W innym wypadku już by go nie było w planach

@Presas: dokładnie, trzeba dać Cou szansę grania jako rozgrywającemu, a nie na skrzydle, bo jego styl gry tam ewidentnie nie pasuje, nawet Iniesta na skrzydle miał swego czasu podobny impakt do Cou i nie błyszczał tak jak podczas gry jako ŚP
konto usunięte

@YoungMan: Ja liczę, że Ernesto uzna że piłkarze potrzebują zmian. Valverde to wielki człowiek, pełen godności i szacunku do innych. On wie jak go się teraz postrzega. Myślę, że wygra Puchar Króla i odda zespół w nowe ręce, tylko czyje....?
« Powrót do wszystkich komentarzy