• Georginio Wijnaldum 54', 56'
  • Wtorek, 7 maja 21:00
  • Anfield
  • Polsat Sport Premium 1

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos, ViscaBarca123

90

• 4
  • 4

Przy 1. i 3. golu nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Natomiast przy 2. i 4. bramce Marc już się nie popisał - strzał Wijnalduma był mocny, ale jak najbardziej do obronienia. Jeśli zaś chodzi o sytuację z 79. minuty, to przysnął jak większość naszych. Brawa za obronione strzały z 7., 11., 23., czy 51. minuty, jednak ostatecznie na nic się to zdało.

0 0 0 0 0 9
26 58% 0 3 0 3

90

• 2
  • 2

Miał kilka dobrych interwencji, jak chociażby wybicie niełatwego dośrodkowania w 48. minucie, czy wygarnięcie piłki spod nóg Mane, który wychodził na czystą pozycję w 50., ale co z tego skoro przez większość meczu był nieefektywny? Już w 9. minucie źle podawał piłkę (było prawie 1 na 1, ale interweniował ter Stegen). W 23. był spóźniony w obronie, a w 42. złamał linię spalonego. Przy pierwszej bramce, chcąc zaasekurować Gerarda, odpuścił strzelca gola. Przy reszcie nie miał bezpośredniego udziału, szczególnie przy czwartym - ze stoickim spokojem czekał na to, co zrobi Origi.

0 0 0 0 3 9
59 88% 1 0 0 5

90

• 2
  • 2

Kolejny gracz który zawiódł na całej linii. Dał się przedryblować przy pierwszej bramce (choć tu oczywiście największą winę ponosi Alba), a do tego zapomniał, że do wysokiej piłki należy wyskoczyć (trzeci gol), a w meczu zachować non stop koncentrację (czwarty gol). Doszukując się plusów można zwrócić uwagę na liczbę odbiorów (14), jednak to niewiele zmienia w odbiorze występu Gerarda.

0 0 0 0 0 12
56 79% 0 4 0 14

90

• 3
  • 2

Jako jedyny zawodnik z linii obrony nie był zamieszany w większym stopniu w stratę któregoś gola, co jednak nie oznacza, że rozegrał dobry mecz. Miał kilka solidnych momentów (wybicie piłki głową w 22. minucie, czy odbiory w 31. i 77.), ale również i słabych, jak chociażby przegranie pojedynku z van Dijkiem w 51., czy strata futbolówki w 91. minucie.

0 0 0 0 0 8
46 83% 0 5 0 5

90

• 1
  • 1

Od niego się wszystko zaczęło. Pierwsza i druga bramka - takie zachowania mogą być prezentowane na podwórku a nie w półfinale Ligi Mistrzów. Do tego zmarnowanie okazji na strzelenie bramki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Jednym słowem - dramat!

• 4

Był jednym z niewielu wyróżniających się graczy w tym spotkaniu. Walczył na każdym metrze boiska, co przełożyło się na liczbę odbiorów (10). W grze do przodu było różnie, choć brawa za chociażby bardzo dobre przerzucenie piłki do Coutinho w 14. minucie. Niestety niekiedy sam robił zamieszanie, czego przykładem jest akcja z 1. minuty - strata, po której rywale ruszyli z groźną kontrą. Do tego nie upilnował strzelca drugiej bramki - próbował interweniować, jednak ustawienie od złej strony można było jedynie opłakiwać.

0 0 0 0 1 8
37 78% 0 1 2 10

90

• 4
  • 2

Naprawdę dobra pierwsza połowa w jego wykonaniu pod względem rozgrywania (16., 21., 38., 41. minuta), jak i gry w defensywie (3., 23., 26.). Niestety po przerwie zaczął dostosowywać się do kolegów z boiska i pojawiły się poważne błędy - przegranie pojedynku z Mane w 53. minucie, czy strata na własnej połowie w 69. Tempo tego meczu niekiedy aż przygniatało Busiego.

0 0 0 0 1 11
90 88% 0 6 1 6

80

• 2
  • 2

Miał kilka niezłych podań (24., 25., czy 68. minuta), jednak przez większość meczu był kompletnie niewidoczny. Dał się zabiegać i nie był w stanie zrobić nic, by ograniczyć zapędy rywali. Przy trzecim golu The Reds, co prawda nie był bezpośrednio odpowiedzialny za strzelca, jednak spoglądał na niego i mimo tego do końca pozostał pasywny.

0 0 0 0 0 8
58 86% 2 4 1 4

Philippe Coutinho

60

• 1
  • 1

Można Brazylijczyka lubić bądź nie, jednak ten kto ma oczy widzi, że 26-latek nie daje drużynie kompletnie nic. Na boisku jest totalnie zagubiony. Wraz z transferem do Barcelony w jego psychice pojawiły się kajdany. Czas ucieka, a klucz do nich nigdzie nie brzęczy.

1 1 0 0 0 10
23 78% 0 1 0 2

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 6
  • 3

Gdyby nie Argentyńczyk Barcelona nie zbliżyłaby się do pola karnego Liverpoolu choćby na moment. Brawa za dobre podania do kolegów (18., 28., 45., 51. minuta) - ostatnie dwa były naprawdę imponujące, jednak nieporadność Alby i Luisa zdecydowały o braku gola. Sam Leo również miał kilka okazji na strzelenie bramki, jednak te groźniejsze strzały zostały wybronione przez Alissona. W 16. minucie niepotrzebnie przekładał piłkę, zamiast uderzać w stronę bramki gospodarzy. Na minus również starty (35. x2 oraz 82. minuta).

5 2 4 0 1 8
41 85% 3 5 1 0

90

• 1
  • 1

Tradycyjne wykończenie ze strony Urugwajczyka w 51. minucie - byleby nie było gola. W tym meczu nie pokazał niczego godnego uwagi. Z sezonu na sezon Luis wygląda coraz gorzej - tylko czasami ma przebłyski. Statystycznie wygląda dobrze (25 goli, 13 asyst), jednak statystyka ma to do siebie, że potrafi niekiedy zakłamywać rzeczywistość.

1 1 0 2 4 5
21 81% 0 0 0 2

30

• 4
  • 2

Wszedł przy wyniku 3:0, więc ciężko się było spodziewać, że nagle odmieni losy tego spotkania. Brawa za odbiór w 62. minucie, czy podłączenie się do przodu w 88. Na minus m.in. słabe dośrodkowanie w 82. czy złe podanie w 75.minucie.

0 0 1 0 0 6
24 87% 0 0 2 2

Arthur Melo

15

• -
  • 2

Trudno ocenić go za ten mecz. Wszedł w 75. minucie i starał się grać do przodu, jednak nie pokazał nic specjalnego.