Mundo Deportivo: Pięciu zawodników Barcelony zawiodło na Anfield Road

Radek Koc

8 maja 2019, 20:30

130 komentarzy

Odpowiedzialność za fatalny rozwój wypadków na Anfield Road obciąża, zdaniem wielu, konto trenera Ernesto Valverde. Dziennik Mundo Deportivo skupia się jednak również na piłkarzach i wskazuje pięć nazwisk gwiazd, które w meczu z Liverpoolem zawiodły na całej linii.

Jordi Alba rozgrywał do wczorajszego wieczora znakomity i praktycznie bezbłędny sezon. W spotkaniu z Liverpoolem występ lewego obrońcy zakończył się jednak kompletną katastrofą. Alba stracił aż 21 piłek i dwie z tych strat zakończyły się bramkami dla gospodarzy. Ponadto piłkarz zaprzepaścił znakomitą okazję do wpisania się na listę strzelców. Najpierw w pierwszej połowie niepotrzebnie wycofywał piłkę do krytego Messiego, natomiast w drugiej części meczu zmarnował dobra podanie od Argentyńczyka.

Philippe Coutinho udało się zdobyć bramki w meczach z Olympique'iem Lyon i Manchesterem United, ale w dwumeczu z Liverpoolem zawiódł po raz kolejny. Brazylijczyk zdołał oddać jeden strzał, który został zatrzymany przez jego rodaka Alissona. Były piłkarz Liverpoolu został zmieniony jako pierwszy (na boisku zameldował się Semedo), a w momencie zmiany angielski zespół prowadził już 3:0.

Sergio Busquets musiał toczyć ostre boje z Fabinho i w 45. minucie obejrzał żółtą kartkę. To wpłynęło negatywnie na jego postawę w drugiej połowie i pozwoliło piłkarzom Liverpoolu wykorzystać ogromne połacie przestrzeni w środku pola. Konto Busquetsa, tak jak wielu innych zawodników, obciąża dodatkowo brak uwagi przy rzucie rożnym gospodarzy, który zakończył się ich czwartym golem.

Luis Suárez zdołał oddać zaledwie jeden strzał w światło bramki i po raz kolejny potwierdził słabą dyspozycję w meczach wyjazdowych Ligi Mistrzów. Urugwajczyk nie strzelił gola poza Camp Nou od czterech lat.

Ivan Rakitić również nie może zaliczyć wczorajszego spotkania do udanych. Mimo że utrzymywał równą formę przez cały sezon, rewanż na Anfield zupełnie obnażył jego słabości. Chorwacki pomocnik stracił 10 piłek i nie był w stanie dać wymaganego wsparcia słabej drużynie w środkowej linii.