Sport: Wychowankowie Barçy stanęli na wysokości zadania w Vigo

Łukasz Lewtak

5 maja 2019, 11:00

Sport/Marca

37 komentarzy

Kataloński Sport chwali dziś Moussę Wagué, Carlesa Aleñę, Riquiego Puiga i Aleksa Collado na występ w sobotnim meczu Barcelony z Celtą Vigo na Balaídos.

Moussa Wagué ponownie pozostawił po sobie dobre wrażenie, podobnie jak w spotkaniu z Huescą. Prawy obrońca stworzył najlepszą okazję dla Barçy - w 41. minucie oddał strzał z pola karnego, który nogami wybronił Ruben Blanco. Wagué dobrze poruszał się po swojej stronie boiska, grał konsekwentnie i wertykalnie. Ponadto pokazał swoje umiejętności w starciach jeden na jednego. W defensywie miał problemy z Boufalem, ale ogólnie należy wystawić mu dobrą ocenę za sobotni mecz.

W środku pola Carles Aleñá i Riqui Puig dawali drużynie stabilność dzięki grze pozycyjnej, szybkiej wymianie piłki i wzajemnej współpracy. Pierwszy z nich oddał także groźny strzał z dalszej odległości. Z kolei Riqui Puig po raz kolejny pokazał swoją zdolność do dryblingu i odwagę. Ponownie wydawało się, że nie ciąży na nim żadna presja.

Alex Collado zadebiutował natomiast w oficjalnym meczu pierwszej drużyny, zmieniając na samym początku spotkania kontuzjowanego Ousmane'a Dembélé. Najpierw był on odrobinę nieśmiały w swoich poczynaniach, ale stopniowo się rozkręcał. Występował jako lewy skrzydłowy i pokazał ruchliwość oraz wszechstronność.

Zdaniem Sportu mimo porażki zespołu wychowankowie udowodnili, że można na nich liczyć, ponieważ zawsze dają drużynie dodatkowe atuty na boisku. Do opinii dziennika przychyla się Marca, która pisze, że na Balaídos "chłopcy z La Masii zmietli zmienników".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

>Wychowankowie Barçy stanęli na wysokości zadania w Vigo
> 0 : 2

@Zielu77: Widzę, że są problemy ze zrozumieniem. Wychowankowie dali radę, ale pozostali nie bardzo, stąd taki wynik.
« Powrót do wszystkich komentarzy