Joan Vilà: Liverpool był lepszy jako zespół, ale Barcelona ma Messiego

Łukasz Lewtak

4 maja 2019, 16:00

Sport

56 komentarzy

Wieloletni trener w Barcelonie oraz jeden z kluczowych szkoleniowców w karierze Xaviego Joan Vilà udzielił krótkiego wywiadu dla programu "Esports COPE", w którym ocenił występ drużyny Ernesto Valverde w meczu z Liverpoolem.

- Jestem przekonany, że Barcelona, którą oglądaliśmy w spotkaniu przeciwko Liverpoolowi, nie jest dokładnie tą drużyną, która podobałaby się Xaviemu. Przyznaję jednocześnie, że ma wielu bardzo dobrych piłkarzy, a Messi jest decydujący.

- Barcelona za bardzo zależy od Messiego i to martwi wielu culés, ponieważ w takim przypadku idea gry drużyny schodzi na drugi plan. Liverpool był lepszy od Barçy jako zespół, ale Blaugrana ma Messiego i zawodników posiadających bardzo dużą jakość.

- Jednym z sekretów Barcelony był sposób pracy z młodzieżą. Myślę, że teraz klub go traci. W ostatnich latach praktycznie żaden piłkarz ze szkółki nie trafił do pierwszego zespołu. Oczywiście w pierwszej drużynie konkurencja jest maksymalna, ale tak było też wcześniej, a naszą pracą pokazaliśmy, że można odnieść sukces, grając wychowankami.

- Pep i Xavi pokazują styl Barçy. Xavi może kontynuować naszą ideę gry. Ma to zakodowane w głowie i przekłada to na grę na boisku. Jest najlepszym symbolem nie tylko konkretnego stylu gry, ale również tego, co oznacza bycie za Barçą.

Przypomnijmy, że Joan Vilà był wieloletnim trenerem i dyrektorem metodologii szkoleniowej w FC Barcelonie. Odszedł z klubu w lipcu 2018 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wy byście chcieli mecze bez emocji aby inne drużyny nie miały 100 % sytuacji, aby Barca gromiła wszystkich 7:0 przy posiadaniu piłki 70%, i do tego pięknym stylu.
Mi się takie mecze właśnie podobają jak grają dwie równe drużyny a i tak wygrywa Barca. Taka właśnie jest Barca Valverde.
Taka jest teraz piłka że nie ma zdecydowanego faworyta.


« Powrót do wszystkich komentarzy