Matthijs de Ligt: Nie sądzę, żeby sprzedano mnie za większe pieniądze niż Frenkiego de Jonga

Łukasz Lewtak

28 kwietnia 2019, 20:00

Sport

24 komentarze

Matthijs de Ligt po raz kolejny wypowiedział się na temat swojej przyszłości. 19-letni obrońca Ajaksu nie podał jednak nazwy klubu, do którego przejdzie latem tego roku.

- Nie sądzę, żeby sprzedano mnie za większe pieniądze niż Frenkiego. Zwykle za pomocnika płaci się więcej. Jednak ja nic nie wiem, to zależy od Ajaksu. Frenkie odszedł za rozsądną kwotę, także zobaczymy.

- Jeszcze nie podjąłem decyzji, nie dokonałem wyboru. Skupiam się tylko na końcowej fazie obecnego sezonu. Jest jeszcze wiele meczów do rozegrania, dlatego w pierwszej kolejności musimy się upewnić, że zakończymy te rozgrywki w dobry sposób.

Przypomnijmy, że Ajax i Barcelona są jedynymi drużynami, które cały czas walczą o tryplet. Więcej o obecnej sytuacji obu zespołów pisaliśmy w tym artykule.

Fot. Femke Kruize / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sięgnięcie De Jonga i De Ligta byłoby ogromnym wzmocnieniem dla Barcy z możliwością powrotu do DNA Barcy.
Bardzo liczę na transfer tego chłopaka do naszego zespołu

Wielu z was obecnie preferuje na "lewym' stoperze Lengleta kosztem Umtitiego. Ale czy słusznie.
Wobec tego, że mam szansę wielokrotnie oglądać powtórki meczy Barcelony przyglądnąłem się dokładnie grze Lengleta i powiem tak. Nie jest on jakimś wybitnym stoperem. Daleko mu do Puyola.
Jest faktem, że w wielu meczach nie został poddany większej próbie lecz nie wypada źle lecz trzeba przyznać, że z trudnymi przeciwnikami często gubi się i to właśnie po jego stronie grozi nam większe zagrożenie.
Uważam, że "zdrowy" Umtiti przerasta go piłkarska klasą.
Moim zdaniem nawet jeżeli przyszedłby do nas De Ligt obaj Francuzi przynajmniej na przyszły sezon winni u nas zostać by walczyć o pozycję podstawowego "lewego" stopera, gdyż Holender to jest "prawy" stoper, a zatem piłkarz na pozycję Pique.
A zatem, po odejściu Veraelena i Murillo na pozycji stoperów mielibyśmy 5 piłkarzy: Pique, Lenglet, Umtiti, Todibo, De Ligt i myślę, że z tych piłkarzy tylko jeden winien odejść i to na wypożyczenie. Mowa oczywiście o dziewiętnastolatku z Gujany.
Myślę, że wypożyczenie na dwa lata dałoby mu bardzo dużo i mógłby wrócić do nas z chwilą zakończenia kariery przez Pique.

On już dawno dokonał wyboru. Musi tak powiedzieć żeby dziennikarze nie męczyli go pytaniami.
konto usunięte

Świetnie byłoby gdyby przyszedł do nas... Tylko niestety trzeba sprzedać kogoś z pary Langlet - Umtiti, bo nawet po zakończeniu kariery przez Piqueta żaden nie zaakceptuje roli rezerwowego. W obecnej sytuacji Big Sam niestety jest na wylocie.

Oby zwycięzca finał LM wygrał tryplet :)

Oby dokonał rozsądnego wyboru