Ósmy kolejny tytuł ligowy Arturo Vidala

Łukasz Lewtak

28 kwietnia 2019, 16:00

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Dzięki pokonaniu Levante 1:0 Barcelona zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii 2018/19. To kolejny ligowy puchar w karierze Arturo Vidala, który w ostatnich ośmiu latach zawsze zdobywał krajowe tytuły w najsilniejszych ligach Europy.

Od 2012 roku Arturo Vidal co sezon zdobywał mistrzostwo kraju. W latach 2012-2015 sięgnął po cztery tytuły w Serie A, natomiast w latach 2016-2018 świętował trzy triumfy w Bundeslidze razem z Bayernem Monachium. W obecnym sezonie Chilijczyk dołożył do swojej kolekcji kolejny puchar za mistrzostwo kraju, tym razem w LaLidze.

Takie osiągnięcia Arturo Vidala docenił sam Ernesto Valverde. - To jego sukces. Zdobył mistrzostwo już osiem razy z rzędu. Wielu chiałoby to osiągnąć. Na pewno trochę kosztowało go przystosowanie się do gry w Barcelonie, ale drużyny składają się z różnych zawodników. Nie można mieć wszystkich piłkarzy o tym samym profilu. Zawodnicy muszą się uzupełniać. W innym przypadku bylibyśmy przewidywalni. A Arturo Vidal jest dość nieprzewidywalny - podkreślił szkoleniowiec FC Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

talizman :)
oby dorzucił LM w tym sezonie do wyjątkowych zdobyczy :)
« Powrót do wszystkich komentarzy