Paco López: Zasłużyliśmy na coś więcej, Levante musi utrzymać się w lidze

Radek Koc

28 kwietnia 2019, 13:00

AS

7 komentarzy

Opiekun Levante przyznał po meczu, że jest bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników, i jednocześnie wyraził ubolewanie z powodu negatywnego rezultatu. 

Byliście bardzo blisko zapunktowania na Camp Nou, prawda? 

Tak, możemy być bardzo dumni z drużyny. Wyjeżdżamy ze słodko-gorzkim posmakiem, ponieważ nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej Levante było tak bliskie zdobycia punktów na tym stadionie. Ujrzenie Barçy niemal proszącej o zakończenie spotkania daje mi jeszcze więcej wiary i przekonania, że nasz zespół musi pozostać w Primera División. Musieliśmy się bronić, ale to jest normalne. Potem poprawiliśmy kilka rzeczy i po utracie bramki ruszyliśmy do ataku. 

Czy ten wynik jest sprawiedliwy? 

Zwycięstwa zawsze są sprawiedliwe, ale czymś innym są zasługi i Levante zasługiwało na wywiezienie z Camp Nou czegoś więcej. Naciskaliśmy i graliśmy do przodu. Ocena naszego występu byłaby najwyższa, gdyby nie patrzeć na końcowy rezultat. Kiedy wierzy się w określony styl gry, widać to na boisku. To było widoczne w pojedynku z Barçą. 

Oszczędziłeś Moralesa...

Naszym zamiarem było wywieranie presji trzema ofensywnymi zawodnikami. Jasonowi i Mosesowi było w pierwszej połowie trochę ciężko. Poprawiliśmy to, ale nie mogliśmy wypuścić się za bardzo do przodu, ponieważ moglibyśmy zostać za to ukarani. Ustaliliśmy, że Morales wejdzie na boisko w drugiej połowie, i tak się stało. Zasługiwaliśmy na remis. Szkoda tej porażki. 

Jesteś zadowolony z poprawy gry defensywnej? 

Tak. Jestem usatysfakcjonowany również innymi kwestiami. W poprzednich spotkaniach, kiedy rywal zbliżał się do naszej bramki, traciliśmy gola i potem cierpieliśmy. To był aspekt, który staraliśmy się naprawić przez cały sezon. A teraz w jednym meczu udało nam się zachować czyste konto, a z Barçą straciliśmy tylko jedną bramkę. To jednak jest teraz mało ważne. Chcieliśmy zdobyć tutaj punkty i to się nam nie udało. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby grali cały mecz jak ostatnie 15 minut to mogliby powiedzieć, że zasługują na więcej. Jednak przez większość spotkania pokazali się tak, jakby te 1:0 to był i tak niebywały prezent, bo mogli zamknąć pierwszą połowę 3 bramkami w plecy.

Mogliscie dostac wiecej wiec 1 0 to juz prezent

"Ocena naszego występu byłaby najwyższa, gdyby nie patrzeć na końcowy rezultat.." no trochę chyba go poniosło, pod koniec pokazali pazur, ale nie wydaję mi się, żeby to było w ich wykonaniu jakieś wybitne spotkanie

Dla La Ligi dobrze by było,żeby się utrzymali. Lepsza taka drużyna niż np. takie Valladolid.

jak we wszystkich meczach będziecie grać z takim zaangażowaniem, że nawet bramkarza na ostatnią minutę wypuścicie w pole to spokojnie się utrzymacie

Gościu nie bierze pod uwagę faktu,że z tyłu głowy mieliśmy środowy pojedynek z Liverpoolem
i nie przemęczając się zbytnio chcieliśmy postawić kropkę nad i.
Tak więc to 1:0 nam w zupełności wystarczało.