Atlético wygrało z Valencią; Barcelona musi jeszcze poczekać na mistrzostwo Hiszpanii

24 kwietnia 2019, 21:22

46 komentarzy

W przypadku porażki Atlético z Valencią Barcelona mogła już dziś zdobyć mistrzostwo Hiszpanii. Mecz na Wanda Metropolitano zakończył się jednak zwycięstwem podopiecznych Diego Simeone 3:2.

Atlético bardzo ambitnie zaczęło to spotkanie, spychając rywali pod ich bramkę. W efekcie już w 9. minucie Álvaro Morata wyprowadził gospodarzy na prowadzenie po dośrodkowaniu Juanfrana. Valencia nie zamierzała jednak się poddawać i w 36. minucie wyrównała wynik rywalizacji. Santi Mina sprytnie przerzucił piłkę nad Diego Godínem i podał do Kevina Gameiro, który trafił do siatki.

Atlético ponownie objęło prowadzenie w 49. minucie, kiedy to dośrodkowanie Thomasa Lemara wykorzystał Antoine Griezmann. I tym razem Valencia zdołała wyrównać. W 76. minucie w polu karnym ręką zagrał Saul, a sędzia po sprawdzeniu sytuacji na monitorze wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Dani Parejo. To jednak nie był koniec. Wprowadzony na boisko po przerwie Ángel Correa w 81. minucie strzelił zwycięskiego gola dla Atlético po pięknym uderzeniu zza pola karnego.

Barcelonie do mistrzostwa brakuje zatem zwycięstwa w sobotnim meczu z Levante. Podopieczni Ernesto Valverde mogą jednak już przed rozpoczęciem spotkania mieć zapewniony tytuł, jeśli Atlético przegra lub zremisuje z Realem Valladolid. Katalończycy postarają się zagwarantować sobie mistrzostwo już w najbliższy weekend, jeszcze przed rywalizacją z Liverpoolem w Lidze Mistrzów.

Bardzo dobrze, niech Atletico zdobywa już komplet punktów do końca sezonu (albo przynajmniej do zapewnienia sobie drugiego miejsca). Wolę żeby wicemistrza zrobiła ta część Madrytu. Mistrza zapewnimy sobie naszymi wygranymi.

Prośba do kogoś kto oglądał ostatnie mecze Atletico: jak prezentuje się Morata w Atletico? W Chelsea był pośmiewiskiem, a od jakiegoś czasu jak czytam różne artykuły i wpisy to mam wrażenie, że w Madrycie staje się kluczową postacią.

Teraz Ernesto ma zagwozdkę przed meczem z Live... Zrobić rotacje i dać odpocząć filarom drużyny nawet kosztem przegrania z Levante, czy zostawić chłopaków w rytmie meczowym.

Trochę lepszy przeciwnik i Valencia się udławiła...
Jak taki knypek jak Griezmann strzela im bramę głową to mogą sobie pogratulować.
Odkładamy zatem koronację na sobotę,będzie lepiej smakowało.

Ja się boje ze jak wygrają to nie wytrzeźwieją do następnej środy: D

spier***** spod topora...ale już niedługo :)

jak to cieszy że kolejny sezon wygrywamy mistrzostwo w cuglach ! cieszmy się tą chwilą bo nie wielu kibiców na świecie może sie cieszyc takim stanem rzeczy :)

I bardzo dobrze. Wygramy w sobotę u siebie, będzie większa radocha dla kibiców.

Szkoda ale co się odwlecze to... wygramy z Levante i pierwszy kubek do odhaczenia. Liczę tez na rotacje

Zdobycie mistrzostwa powinno wywolac pozytywna reakcje emocjonalna i jednoczesnie odhaczenie kolejnego zadania w glowach pilkarzy. Idealny moment na zaklepanie misyrzostwa, powinno ozwolic to na dodatkowy wiatr w meczach z Liverpoolem. Jak dobrze pojdzie, to z rozpedu moze byc dobrze :)

No tego Busi chciał i tego pewnie chciał każdy cule może to i lepiej feta po. Meczu będzie dosłownie Mistrzowska :*

Jedyne co zaluje to fakt ze EV wystawi mocna 11 aby wygrac na Camp Nou przed kibicami zamiast odpoczywac przed LM. To bedzie blad. Polfinal najwazniejszy. Alba i Suarez powinni odpoczac.

Gol Correi po prostu palce lizac. Mozna ogladac i ogladac w nieskonczonosc. Piekny gol.

Kurde będzie trzeba wyjść podstawowym żeby wygrać, ale cóż to w końcu priorytet :)

Jak barca wygra w sobotę to dadzą im od razu puchar? Czy dopiero na koniec ligi?

Barca i tak mistrzostwo ma juz w kieszeni. Jak dobrze pójdzie to będą świętować wygranie ligi na swoim stadionie. No i jeszcze taki mały plusik, real raczej zostanie trzeci:)

Przez tą je..ną transmisję na Canal + nie zobaczę jak Barcelona zdobywa mistrzostwo;(