List otwarty Josepa Marii Bartomeu po uniewinnieniu Sandro Rosella

Radek Koc

24 kwietnia 2019, 22:24

Twitter

9 komentarzy

Josep Maria Bartomeu opublikował na Twitterze list otwarty dotyczący uniewinnienia Sandro Rosella.

Uniewinnienie Sandro Rosella, Akt Sprawiedliwości

Krajowy Sąd Karny i Administracyjny uniewinnił naszego byłego prezydenta od wszystkich zarzutów, jakimi obarczano go na przestrzeni ostatnich dwóch lat. To postanowienie jest aktem sprawiedliwości, który wypełnia mnie szczęściem jako przyjaciela i prezydenta klubu. 

Od momentu zatrzymania i przez kolejnych 21 miesięcy pobytu w więzieniu dzieliliśmy cierpienie jego samego i jego rodziny. To samo uczucie towarzyszyło nam w przypadku Joana Basoliego, który również stał się ofiarą niesłusznego osadzenia w więzieniu, oraz innych oskarżonch osób. W ten sposób kończy się koszmar, ale jest oczywiste, że ta decyzja nie pozbawia nas poczucia oburzenia, jakie odczuwamy. 

Niemniej jednak pozytywnie oceniamy odwagę, jaką wykazał się Sąd w momencie ogłaszania wyroku uniewinniającego. Niestety nikt nie będzie w stanie zwrócić Sandro całego tego czasu pozbawienia wolności. Należy mu zrekompensować wszelkie szkody osobiste i materialne, jakie poniósł w czasie trwania tego procesu. Należy również wymagać pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich tych osób, które pospieszyły się z przedwczesnym i publicznym potępianiem Rosella. To właśnie ten moment, w którym powinni mieć godność i przyznać się do popełnienia błędu z taką samą zapalczywością, z jaką skazywali go wcześniej. Jesteśmy przekonani, że adwokaci, którzy wykonali tak dobrą pracę do tej pory, nadal będą ciężko pracować, aby naprawić wyrządzone krzywdy. 

W imieniu własnym, kolegów z zarządu oraz wszystkich socios klubu chcę przekazać Sandro i jego rodzinie nasze gratulacje, sympatię oraz gorące uściski. 

Barcelona, 24 kwietnia 2019 r.

Josep Maria Bartomeu, prezydent Barcelony

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najwyższa kasta ma sie dobrze nie tylko w Polsce 21 miesięcy w pierdlu bez wyroku gdzie tu jest demokracja.

@MJ45: Gdzie Unia w takim momencie...? Ale wiadomo, że są równi i równiejsi w tej organizacji :)

@MJ45: Najwyższa kasta? Fantastyczny chwyt propagandowy partii rządzącej. Nie rozumiesz, że sędziowie nie są nieomylni i czasami jak każdemu człowiekowi w życiu, zdarzają im się błędy. Uwierz mi, że większość z nich jest znakomicie wykształcona i przygotowana do pracy. Błędy zdarzaja się 1/1000. Ale tylko one są nagłaśniane przez media, nikt przecież nie będzie mówił o tym, że sędzia w danej sprawie wykonał kawał dobrej roboty. Trochę tak było kiedyś z naszym Sergio Busquetsem, czarna robota, którą wykonywał była niezauważana, a jak mu się zdarzył jakiś babol, to od razu był ostro krytykowany. Teraz jednak go doceniamy i mam nadzieję, że tak samo będzie z sędziami. Oczywiście, jest kilku złych sędziów, ale nie należy wszystkich wkładać do jednego worka i nazywać Najwyższą Kastą. Zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią, ale mam nadzieję, że wynika ona z nieznajomości tego, jak na co dzień pracuje sędzia, a nie z zaćmienia umysłowego. Pozdrawiam.

@Lati: Skoro błędy im się zdarzają to warto by ustanowić taki system aby ktoś ich za te błędy rozliczał I nie mogą to być osoby z tego samego środowiska
« Powrót do wszystkich komentarzy