Ruud Gullit: Guardiola nie wygrywa Ligi Mistrzów, ponieważ nie ma Messiego

Dariusz Maruszczak

19 kwietnia 2019, 17:30

BeIN Sports, Marca

56 komentarzy

Odpadnięcie Manchesteru City z Ligi Mistrzów doprowadziło do sporej krytyki bilansu pracy trenera tego zespołu Pepa Guardioli. Były reprezentant Holandii Ruud Gullit uważa, że Katalończyk nie wygrywa Champions League, ponieważ nie ma już pod swoimi skrzydłami Leo Messiego.

– Guardiola nie wygrywa Ligi Mistrzów, ponieważ nie ma Messiego. To robi wielką różnicę. Próbował zwyciężyć w tych rozgrywkach w Bayernie i za każdym razem był blisko, ale ostatecznie nie udało mu się tego osiągnąć. Wygrywanie mistrzostwa Niemiec z Bayernem nie jest już osiągnięciem, ponieważ Bawarczycy zdobywają to trofeum niemal co sezon – powiedział Gullit.

– Kiedy Barcelona miała problemy, pojawiał się Messi. Nie można kupić zespołu, który będzie to robił, tak to już wygląda. Przykro mi z powodu Guardioli, bo widzę jego pasję i motywację. Messi był niezbędny dla Barcelony w wielu meczach podczas ery Guardioli – stwierdził Holender.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Dla mnie Messi jest Jordanem piłki nożnej. Jak odejdzie to straci ona swój blask, tak jak NBA obecnie. To już nie to samo...

@drNo: Dopowiedz sobie ile mielibyśmy LM, gdyby Messi miał charakter Jordana:-)
konto usunięte

@kamyk_23: Zgoda, tyle że w koszykówce wpływ jednego geniusza na grę zespołu jest chyba procentowo wyższy o ilość graczy na boisku, zwłaszcza że to swoista wymiana ciosów. W piłce jest jeszcze element wyczerpania sił całego zespołu a z tym, poprzez ambicje zdobywania trtypletow, Barca miała problem w ostatnich latach. Jak nogi nie noszą, to żaden geniusz nic nie zdziała. Ale to też fakt że słabo to wygląda., jak czlapie z opuszczoną głową. Mi jednak chodziło o wpływ na całą dyscyplinę i magię jaka wnosi. Myślę że mimo wszystko można go uznać Jordanem piłki nożnej.

@drNo: Zgoda, chodziło mi zwłaszcza o tą opuszczoną głowę:-( Pamiętasz finały z Utah Jazz, w Salt Lake City Jordan grał z gorączką, słaniał się na nogach ale ciągnął zespół:-)
konto usunięte

@kamyk_23: Tak, to czas jego wielkości i chwały. Teraz Messi przeradza się w takiego dojrzałego piłkarza i lidera, jak Jordan wtedy. Dopiero teraz wchodzi na piedestał legendy. Spora w tym zasługa CR7 bo przetarł szlak i obudził w nim walczaka. Dopiero teraz, mam wrażenie zacznie się pieczętowanie jego wielkości, na tle innych nawet wybitnych graczy.

@drNo: Obyś był dobrym prorokiem:-)
« Powrót do wszystkich komentarzy