AS: Umiarkowane rotacje w składzie Barçy w meczu z Realem Sociedad

18 kwietnia 2019, 13:30

AS

54 komentarze
  • Przed pierwszym meczem półfinałowym Ligi Mistrzów z Liverpoolem Barcelonę czekają spotkania z Realem Sociedad, Deportivo Alavés i Levante
  • Ernesto Valverde chciałby, żeby Blaugrana zdobyła dziewięć punktów i zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii bez względu na wyniki odniesione przez Atlético Madryt
  • AS przewiduje, że w meczu z Realem Sociedad trener Barçy dokona po jednej zmianie w każdej formacji w polu, a w wyjściowym składzie znajdą się Dembélé, Vidal i Semedo

Ernesto Valverde nigdy nie był zwolennikiem przeprowadzania większych rotacji w składzie, jeżeli nie wymagała tego sytuacja. Mecz z Huescą od pierwszej minuty rozpoczęło wielu piłkarzy spoza podstawowego składu, ponieważ najbardziej kluczowi zawodnicy odpoczywali przed rewanżem z Manchesterem United w Lidze Mistrzów. To spotkanie stanowiło jednak wyjątek od standardowych praktyk trenera Blaugrany, który z reguły nie dokonuje więcej niż jednej zmiany w każdej formacji.

W najbliższym meczu z Realem Sociedad nie należy już spodziewać się rewolucji. Piłkarze Barçy mają cztery dni przerwy pomiędzy spotkaniami w Lidze Mistrzów i w LaLidze, a poza tym zespół Valverde musi zdobyć trzy punkty na Camp Nou, żeby wykonać kolejny krok do jak najszybszego zapewnienia sobie mistrzostwa Hiszpanii. Za dwa tygodnie Blaugrana rozpocznie rywalizację w półfinale Ligi Mistrzów z Liverpoolem, która będzie wymagała pełnego skupienia.

Według ASa Valverde zamierza przeprowadzać umiarkowane rotacje w najbliższych trzech meczach ligowych, które Barça rozegra w ciągu siedmiu dni z Realem Sociedad, Deportivo Alavés i Levante. Głównym celem drużyny będzie rozstrzygnięcie losów tytułu w tych spotkaniach. Jeśli Blaugrana zdobędzie dziewięć punktów, zapewni sobie mistrzostwo bez oglądania się na wyniki Atlético. Byłby to najlepszy sposób na oczyszczenie głów przed rywalizacją z Liverpoolem i na stuprocentową koncentrację na tym dwumeczu.

W spotkaniu z Realem Sociedad AS przewiduje nieznaczne rotacje z zachowaniem zasady jednej zmiany w każdej formacji. Przede wszystkim mecz od pierwszej minuty powinien rozpocząć Ousmane Dembélé. Francuz wraca do gry po kontuzji i potrzebuje minut, by wejść w rytm meczowy i zyskać pewność siebie przed półfinałami Ligi Mistrzów. Dembélé rozegrał 60 minut w spotkaniu z Huescą oraz około dziesięciu minut w meczu z Manchesterem i dla zachowania odpowiedniej dynamiki potrzebuje dłuższego występu przeciwko Realowi Sociedad. 21-latek niemal na pewno zastąpi w wyjściowym składzie Philippe Coutinho.

Zmianą w linii pomocy może być obecność Arturo Vidala, który zastąpiłby Arthura, zaś w obronie Nélson Semedo ma duże szanse na wejście do jedenastki kosztem Sergiego Roberto. Wychowanek Barçy wystąpił od pierwszej minuty w meczu na Camp Nou z Manchesterem United. Na pozostałych ośmiu pozycjach należy spodziewać się członków once de gala, w tym znajdującego się w doskonałej dyspozycji strzeleckiej Leo Messiego.

Jak dla mnie w linii obrony powinni odpoczac Pique i Alba, jest Samu, Todibo tez bardzo dobrze sie pokazal a na LO moze zagrac Roberto albo Nelson.

Suarez oby odpoczął bo z United był wyeksplatowany mimo że odpoczywał jeden mecz

W każdym meczu ligowym do końca sezonu można robić 3-4 zmiany, żeby w każdym meczu ktoś odpoczywał

Najlepiej byłoby tak: z RS umiarkowane rotacje, odpoczynek dla Messiego albo Suareza, Rakitica albo Busquetsa i Pique albo Alby. Tak w sam raz trzy zmiany bo to jednak mecz na Camp Nou, więc strachu o wynik nie ma. Później wyjazd z Alaves to niech zagra podstawowy, co by nie wypadli z rytmu i zaklepali mistrzostwo, a w sobotę z Levante, bezpośrednio przed LM pełna rezerwa jak z Huescą.

Na Camp Nou rotacje jak najbardziej wskazane. Szczerze powiedziawszy to sklad z meczu z Huesca moglby zgarnac 3 punkty. Za to do czasu gdy Atletico ma jeszcze jakies szanse na mistrzostwo, to trzeba wystawiac silna jedenastke na wyjazdach. Poza tym w meczach w ktorych bedziemy prowadzic 2 lub 3-0 do polowy,a takie na pewno beda, to warto sciagnac Messiego lub Suareza i wpuscic Kevina, niech sie kopie po czole, to nie ma znaczenia, byle asy odpoczely...

Barca ma 3 mecze ligowe do czasu rywalizacji z Liverpoolem. Jeśli w pierwszych dwóch Valverde wystawi w podstawowym składzie 3-4 zmienników, by w ok. 60-ej minucie wrócić do najsilniejszego składu jeśli wynik będzie zły lub wpuścić kolejnych 3 zmienników jeśli wynik będzie korzystny i bardzo bezpieczny, a w trzecim meczu z Levante powtórzymy grę rezerwami jak z Huescą to będzie bardzo rozsądne rozwiązanie w aspekcie bycia gotowym fizycznie na rywalizację z Livepoolem. Fajnie byłoby szybko zaklepać sobie ligę, ale nie musimy wygrać jej już w kwietniu, a na pewno nie kosztem wystawienia niewypoczętego składu na pierwszy mecz z Liverpoolem...

Mecz z Liverpoolem dopiero za 2 tygodnie więc lepiej teraz zagrać na maksa w lidze, a odpoczywać bezpośrednio w weekend poprzedzający mecz z The Reds.

Dajcie odpocząć Albie przede wszystkim.

Messi jako środkowy napastnik, skrzydła Dembele i Malcom.

No jasne, po co rotować xd Mamy 10 punktów przewagi, ale nie, trzeba zajechać Messiego, Suareza, Busiego, Pique i Albę. Ci zawodnicy powinni zagrać 1 mecz przed Live, zwłaszcza Pique i Alba, którzy w ogole oddychają rękawami. Co za bezmozg z Valviego.

No i słusznie że umiarkowane rotacje a kto miał wyjść w podstawie Boateng❓
Szeroko rozumiane rotacje nie zdały egzaminu czy to w lidze czy w pucharze Króla dublerzy nie potrafili narzucić przeciwnikom swoich warunków dlatego trzeba pomieszać młodość z doświadczeniem bo jak będziemy cudować to jeszcze przestrzelimy ligę.

Trzeba koniecznie wygrać wiec najmocniejszym składem niech graja.