Liverpool rywalem Barcelony w półfinale Ligi Mistrzów [ANKIETA]

17 kwietnia 2019, 23:04

216 komentarzy

Liverpool pokonał w dwumeczu Porto 6:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Barceloną. Mecze odbędą się 30 kwietnia lub 1 maja i 7 lub 8 maja.

Barcelona wraca do półfinału Ligi Mistrzów po czterech latach przerwy. Z kolei jej rywale to zeszłoroczni finaliści rozgrywek. Oba spotkania zapowiadają się niezwykle pasjonująco. Barça jest w nieco lepszej pozycji, ponieważ niemal zapewniła już sobie mistrzostwo Hiszpanii, podczas gdy Liverpool wciąż zaciekle walczy o pierwsze miejsce w Premier League. W związku z tym Jürgen Klopp prawdopodobnie nie będzie mógł pozwolić sobie na wiele rotacji, a jego zawodnicy mogą odczuwać zmęczenie.

Na łamach FCBarca.com chcielibyśmy zapytać Użytkowników, jak oceniają szanse Barcelony na awans do finału najważniejszych europejskich rozgrywek. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie oraz do wyrażenia swojej opinii w komentarzach. Czy Katalończycy zagrają w tym roku w decydującym starciu o puchar?

Ankieta

Jak oceniasz szanse Barcelony na awans do finału Ligi Mistrzów?

Myślę że to bedzie cięzki mecz, ale wygra Barca.Z uwagi na sytuacje w lidze podejdzie wypoczęta.nie ma cięzkich meczy bedzie rotować.Do skladu wrócił Dembele ,który formy nie stracił .Z meczu na mecz gra lepiej Coutinho nie wiele mu brakuje aby dojść do pełnej formy.Arthur też dochodzi do formy po kontuzji.Reszta jest w formie.Liverpoolowi jak nie idzie nie potrafi się podnieść.Barcelona jest mistrzem powrotów do gry.Tiki taka się rozwinęla dobry atak pozycyjny jak i gra z kontry.Swietna gra pressingiem jak i gra przed własną bramką.Zabójcze koncówki i gra na zero, kiedy jest kontuzjowany przód.W lidze Angielskiej jest wiecej przestrzeni i Barca to lubi wykorzystywać.
To co słabsze to wyprowadzanie piłki pod pressingiem i zastoje głównie w 1 połowie.Jesli liverpool nie wygra w pierwszej połowie w drugiej Barca wygra. No i liverpool przegrał finał LM po frajersku bez charakteru wystarczyło ze Ramos pozbawił Salaha i bramkarza nikt mu nawet nie oddał.Jak Ramos prowokował suareza Messi mu natychmiast wjechał.Barca ma doswiadczenie.No i Real ich ograł a mecze z Realem to dla Barcy trening.Dzis Totencham ograł MC który w grupie był 2.Mecz jest do wygrania tylko zacząć muszą dobrze:)

@Borneo: Słabsze wyprowadzenie piłki pod pressingiem? Barca? To która drużyna robi to lepiej?

@Jan_Kincel: Ma rację, często tracimy piłkę na własnej połowie, nie jesteśmy tak nieomylni jak kiedyś. Natomiast są to typowe przykłady braku koncentracji, nasz trzon w postaci wychowanków Guardioli umie udźwignąć ciężar półfinału LM. Zagadką jest np. Arthur. Ale czuję, że da chłopak radę ;)

@Jan_Kincel: To są krótkie momenty, zazwyczaj na poczatku, kiedy zespół wchodzi dopiero w grę a przeciwnik nie jest zmęczony i biega. Ma silną wiarę w zwycięstwo.To jest moment ,kiedy możemy stracić bramkę tracimy kontrolę nad meczem.Potem przeciwnik się męczy, jest wiecej miejsca i jest łatwiej.Zgadzam się z tym ze robimy to najlepiej, ale nie na tyle aby nie mieć z tym kłopotów.Taki liverpool może taki moment wykorzystać.