Sport: Barcelona ma dylemat w sprawie przyszłości Riquiego Puiga

Dariusz Maruszczak

15 kwietnia 2019, 13:00

Sport

62 komentarze

Jak informuje dziennik Sport, Barcelona ma dylemat w sprawie Riquiego Puiga. Utalentowany pomocnik chciałby zostać w klubie, ale w przyszłym sezonie może nie mieć zbyt wielu okazji do gry.

W ostatni weekend Riqui Puig zadebiutował w meczu ligowym Barcelony. Po pierwszym występie w spotkaniu z Huescą 19-latek został zapytany o ewentualne wypożyczenie do innego klubu i wyznał, że wolałby zostać w Dumie Katalonii. Według Sportu decyzja Barcelony co do przyszłości pomocnika nie będzie łatwa. Klub ma bowiem wątpliwości, jakie kroki powinien podjąć w przypadku Puiga. Młody zawodnik udowodnił w starciu z Huescą, że jest w stanie wnieść coś pozytywnego do gry drużyny, ale z drugiej strony w przyszłym sezonie w kadrze zespołu będzie spora konkurencja w walce o miejsce w środku pola.

Obecnie piłkarzami Barcelony są Busquets, Rakitić, Vidal, Arthur, Aleñá, de Jong, Rafinha i Denis. Ponadto w drugiej linii mogą zagrać też Coutinho i Sergi Roberto. Kilku z tych zawodników może opuścić klub w najbliższych miesiącach, ale i tak trudno będzie Puigowi liczyć na regularną grę. Prawdopodobnie mógłby on występować głównie we wczesnych fazach Pucharu Króla. Natomiast dalsza gra w Barçy B na poziomie Segunda División B spowolni jego rozwój. Inną możliwością byłoby wypożyczenie do klubu, w którym mógłby grać częściej. Sport uważa, że dobrą opcją byłby Ajax, tym bardziej, że Barcelona utrzymuje świetne relacje z tym klubem.

Puig skończy w tym roku 20 lat, więc Barcelona liczy, że pomocnik w przyszłym sezonie wejdzie na kolejny poziom. Barça B ma jeszcze szansę na awans do Segunda División, ale w katalońskim klubie uważa się, że Riqui powinien zrobić latem krok do przodu. Ernesto Valverde śledzi rozwój pomocnika, ale młodemu zawodnikowi trudno będzie liczyć na regularne występy, jeśli w kadrze pozostaną Busquets, Rakitić, Vidal, Arthur, de Jong i być może Aleñá.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Włączyć do 1szego składu i ogrywać po kwadransie w miarę możliwości i przy dobrym wyniku.
« Powrót do wszystkich komentarzy