Mundo Deportivo: Barcelona wyklucza sprowadzenie Luki Jovicia

Dariusz Maruszczak

15 kwietnia 2019, 11:00

Mundo Deportivo

140 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona wyklucza na razie kupno Luki Jovicia
  • Serb był wymieniany jako jeden z kandydatów do roli następcy Luisa Suáreza
  • Kataloński klub ma jednak wątpliwości co do charakterystyki gry zawodnika

Według Mundo Deportivo decyzja dyrekcji sportowej nie była łatwa. Jović był obserwowany w ponad piętnastu meczach, a jego grę śledzili nie tylko pracownicy działu scoutingu, ale również władze dyrekcji sportowej klubu, czyli Pep Segura, Éric Abidal i Ramon Planes. Cała trójka była niedawno na spotkaniu Eintrachtu z Interem w Mediolanie, wygranym przez drużynę z Frankfurtu właśnie po golu Jovicia.

Jak podaje Mundo Deportivo, wnioski, które doprowadziły do odrzucenia Jovicia, nie opierają się na jego umiejętnościach strzeleckich. Barcelona nie ma wątpliwości, że Serb jest skutecznym zawodnikiem, co potwierdzają statystyki. 21-latek strzelił w tym sezonie 25 goli w 40 meczach. Klub zdaje sobie sprawę ze zdolności Jovicia do wykańczania akcji obiema nogami i głową. Problem polega jednak na tym, że Barça szuka napastnika nie tylko skutecznego w polu karnym, ale również mogącego dobrze spisywać się w grze kombinacyjnej i w dalszej odległości od bramki. Piłkarza, który będzie w stanie strzelać gole, ale też nie będzie miał problemów z zejściem na skrzydła, aby zrobić miejsce Messiemu.

Zdaniem dziennika Jović jest bardzo dobry w różnych aspektach gry, ale nie wyróżnia się pod względem wspomnianej mobilności, koniecznej, żeby nie dublował się z Messim. Dyrekcja sportowa Barcelony ma również wątpliwości co do gry kombinacyjnej 21-latka na małej przestrzeni, na której najczęściej działa napastnik w zespole Blaugrany. Jović bryluje przede wszystkim w roli piłkarza wykańczającego akcje.

Mundo Deportivo zauważa też, że Jović nie jest zawodnikiem, który potwierdziłby swoje zdolności w okresie dłuższym niż jeden sezon. To dopiero jego pierwsze rozgrywki na tak wysokim poziomie. W tym kontekście przeznaczenie ponad 60 milionów na Serba może być dla Barcelony problematyczne. Kupno napastnika jest dla Dumy Katalonii strategicznym celem, ponieważ Luis Suárez ma już 32 lata, więc jeśli klub zdecyduje się na wyłożenie wielkich pieniędzy, musi być pewny swojego wyboru w 100%. Barça musiałaby też rywalizować o Jovicia z Realem Madryt, który według Marki wybrał właśnie piłkarza Eintrachtu jako nowe wzmocnienie. Kataloński dziennik dodaje, że wymagania klubu spełnia Antoine Griezmann, mimo że odmówił Blaugranie poprzedniego lata.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Griezmann to lepsza opcja. Francuz kosztuje 120 mln. Cena za Jovicia pewnie będzie wynosić 60-80 mln. Dużo? Moim zdaniem o wiele. Chłop jest skuteczny, ale to jego pierwszy sezon.

Francuz daje nam o wiele więcej możliwości taktycznych. Jovic nadaje się do gry tylko na 9. Antek typowa 9 nie jest, ale mógłby zastępować Suareza. W dodatku mógłby też grać na obu skrzydłach. Z powodzeniem mógłby grać raz za Suareza, raz za Messiego.

Przyjście Griezmanna pewnie spowoduje odejście Cou. Brazylijczyk nie bardzo radzi sobie w pomocy oraz na skrzydle. Typowa 10, która my nie gramy. U nas Messi pełni rolę fałszywego-skrzydlowo-rozgrywającego.

AG, Messi, Suarez i Dembele dają nam wiele możliwości taktycznych. Możemy grać 433, z AG do rotacji, możemy grać 442 i wszystkimi jego motywacjami (4231, 4222, 4411). AG co udowodnił w AtM potrafi również skutecznie bronić, więc jego grą na boku daje więcej równowagi, niż gra Dembele.

Moim zdaniem, na ten moment, Francuz to jedyna sensowna i dostępna opcją. Jest bardziej uniwersalny, ograny w lidze, no i w najlepszym wieku dla napastnika. 3-4 sezony pogra na najwyższym poziomie. W tym czasie może coś wyrośnie z Abela i nie będziemy szukać 9.

Swoją drogą, za ery Leo, to chyba 9 w Barcelonie jest najtrudniejsza pozycją. U nas napastnik musi potrafić coś więcej niż strzelać gole. Często schodząc głębiej, musi rozgrywać piłkę. Szukać grania, a nie tylko czekać na piłkę.

@Sortello: Radomir Antic wypowiadał się swego czasu na temat przydatności Gryzaka w Barcelonie.Zgadzam się z jego opinią co do joty.

@th@les: Nic mi to nie mówi. Podaj jakiś link, albo w skrócie napisz ocb

@Sortello: Nie jestem fanem Griezmana ale wszystko wskazuje na to że latem przeniesie się do Barcelony :(

@zenoowity: Czas pokaże czy będzie to dobra decyzja. Ten zawodnik może dac nam wiele radości.
« Powrót do wszystkich komentarzy