Mundo Deportivo: Barcelona wyklucza sprowadzenie Luki Jovicia

Dariusz Maruszczak

15 kwietnia 2019, 11:00

Mundo Deportivo

140 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona wyklucza na razie kupno Luki Jovicia
  • Serb był wymieniany jako jeden z kandydatów do roli następcy Luisa Suáreza
  • Kataloński klub ma jednak wątpliwości co do charakterystyki gry zawodnika

Według Mundo Deportivo decyzja dyrekcji sportowej nie była łatwa. Jović był obserwowany w ponad piętnastu meczach, a jego grę śledzili nie tylko pracownicy działu scoutingu, ale również władze dyrekcji sportowej klubu, czyli Pep Segura, Éric Abidal i Ramon Planes. Cała trójka była niedawno na spotkaniu Eintrachtu z Interem w Mediolanie, wygranym przez drużynę z Frankfurtu właśnie po golu Jovicia.

Jak podaje Mundo Deportivo, wnioski, które doprowadziły do odrzucenia Jovicia, nie opierają się na jego umiejętnościach strzeleckich. Barcelona nie ma wątpliwości, że Serb jest skutecznym zawodnikiem, co potwierdzają statystyki. 21-latek strzelił w tym sezonie 25 goli w 40 meczach. Klub zdaje sobie sprawę ze zdolności Jovicia do wykańczania akcji obiema nogami i głową. Problem polega jednak na tym, że Barça szuka napastnika nie tylko skutecznego w polu karnym, ale również mogącego dobrze spisywać się w grze kombinacyjnej i w dalszej odległości od bramki. Piłkarza, który będzie w stanie strzelać gole, ale też nie będzie miał problemów z zejściem na skrzydła, aby zrobić miejsce Messiemu.

Zdaniem dziennika Jović jest bardzo dobry w różnych aspektach gry, ale nie wyróżnia się pod względem wspomnianej mobilności, koniecznej, żeby nie dublował się z Messim. Dyrekcja sportowa Barcelony ma również wątpliwości co do gry kombinacyjnej 21-latka na małej przestrzeni, na której najczęściej działa napastnik w zespole Blaugrany. Jović bryluje przede wszystkim w roli piłkarza wykańczającego akcje.

Mundo Deportivo zauważa też, że Jović nie jest zawodnikiem, który potwierdziłby swoje zdolności w okresie dłuższym niż jeden sezon. To dopiero jego pierwsze rozgrywki na tak wysokim poziomie. W tym kontekście przeznaczenie ponad 60 milionów na Serba może być dla Barcelony problematyczne. Kupno napastnika jest dla Dumy Katalonii strategicznym celem, ponieważ Luis Suárez ma już 32 lata, więc jeśli klub zdecyduje się na wyłożenie wielkich pieniędzy, musi być pewny swojego wyboru w 100%. Barça musiałaby też rywalizować o Jovicia z Realem Madryt, który według Marki wybrał właśnie piłkarza Eintrachtu jako nowe wzmocnienie. Kataloński dziennik dodaje, że wymagania klubu spełnia Antoine Griezmann, mimo że odmówił Blaugranie poprzedniego lata.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja pójdę na przeciw większości tutaj i powiem że chce griezmanna. Przede wszystkim jest ograny na najwyższym poziomie a reszta to tak naprawdę kot w worku nie wiadomo czy któryś z nich by wypalił w takim klubie jak nasz a wykładać takie pieniądze na niewiadomą to lepiej dołożyć 30baniek i mamy griziego który lubi i potrafi zmieniać się pozycjami i jest gwarancja bramek i kreowaniu kolega sytuacji. Suarez ma już 32lata więc potrzebujemy rotacji za niego ale żeby ktoś mógł się z suarezem rotowac to musi to być ktoś taki który nie będzie znacząco obniżał siły w ataku o co w przypadku griezmanna jestem spokojny w przeciwieństwe co do innych wymienionych przez was na forum... Nawet jak ma grać u nas 5lat krócej niż jovic to wolę griziego a w tej chwili ciężko jest znaleźć napadziora który jest w stanie zapewnić nam taki poziom i który jest do wyciągnięcia za w miarę normalna kwotę... I tylko przypomne że griezmann jest o rok starszy od coutinho a wiemy ile kosztowal ale jestem pewny że cou jeszcze odpali

@kozilll: Chyba jednak nie ma takiej możliwości finansowej żeby Coutinho został a Griezmann przyszedł do Barcy.
Jeśli Brazylijczyk odpali to najprawdopodobniej w innym klubie.
« Powrót do wszystkich komentarzy