Mundo Deportivo: Barcelona wyklucza sprowadzenie Luki Jovicia

Dariusz Maruszczak

15 kwietnia 2019, 11:00

Mundo Deportivo

140 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona wyklucza na razie kupno Luki Jovicia
  • Serb był wymieniany jako jeden z kandydatów do roli następcy Luisa Suáreza
  • Kataloński klub ma jednak wątpliwości co do charakterystyki gry zawodnika

Według Mundo Deportivo decyzja dyrekcji sportowej nie była łatwa. Jović był obserwowany w ponad piętnastu meczach, a jego grę śledzili nie tylko pracownicy działu scoutingu, ale również władze dyrekcji sportowej klubu, czyli Pep Segura, Éric Abidal i Ramon Planes. Cała trójka była niedawno na spotkaniu Eintrachtu z Interem w Mediolanie, wygranym przez drużynę z Frankfurtu właśnie po golu Jovicia.

Jak podaje Mundo Deportivo, wnioski, które doprowadziły do odrzucenia Jovicia, nie opierają się na jego umiejętnościach strzeleckich. Barcelona nie ma wątpliwości, że Serb jest skutecznym zawodnikiem, co potwierdzają statystyki. 21-latek strzelił w tym sezonie 25 goli w 40 meczach. Klub zdaje sobie sprawę ze zdolności Jovicia do wykańczania akcji obiema nogami i głową. Problem polega jednak na tym, że Barça szuka napastnika nie tylko skutecznego w polu karnym, ale również mogącego dobrze spisywać się w grze kombinacyjnej i w dalszej odległości od bramki. Piłkarza, który będzie w stanie strzelać gole, ale też nie będzie miał problemów z zejściem na skrzydła, aby zrobić miejsce Messiemu.

Zdaniem dziennika Jović jest bardzo dobry w różnych aspektach gry, ale nie wyróżnia się pod względem wspomnianej mobilności, koniecznej, żeby nie dublował się z Messim. Dyrekcja sportowa Barcelony ma również wątpliwości co do gry kombinacyjnej 21-latka na małej przestrzeni, na której najczęściej działa napastnik w zespole Blaugrany. Jović bryluje przede wszystkim w roli piłkarza wykańczającego akcje.

Mundo Deportivo zauważa też, że Jović nie jest zawodnikiem, który potwierdziłby swoje zdolności w okresie dłuższym niż jeden sezon. To dopiero jego pierwsze rozgrywki na tak wysokim poziomie. W tym kontekście przeznaczenie ponad 60 milionów na Serba może być dla Barcelony problematyczne. Kupno napastnika jest dla Dumy Katalonii strategicznym celem, ponieważ Luis Suárez ma już 32 lata, więc jeśli klub zdecyduje się na wyłożenie wielkich pieniędzy, musi być pewny swojego wyboru w 100%. Barça musiałaby też rywalizować o Jovicia z Realem Madryt, który według Marki wybrał właśnie piłkarza Eintrachtu jako nowe wzmocnienie. Kataloński dziennik dodaje, że wymagania klubu spełnia Antoine Griezmann, mimo że odmówił Blaugranie poprzedniego lata.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli Suarez 3 lata przygotowywał sie do gry kombinacyjne(teraz w 50% mu to wychodzi),to nie sądzą,aby był taki drugi,który przez taki okres sie nie nauczył.

@wibra: 3 lata? Zobacz sobie jakąkolwiek kompilacje bramek MSN nawet z pierwszego sezonu. W drugim to była już tylko poezja. Suarez od samego początku kiedy do nas trafił potrafił bardzo ładnie klepać chociaż dopiero tutaj doszlifował to na takim poziomie który pokazało MSN.

@wibra: Ktoś chyba nie widział Suareza w Holandii i Anglii.

@Inmessionate10: Hahaha,a pamietasz z kim Suarez wspołpracowal w pierwszych latach?Kto oddawał rzuty karne,żeby Lusi zdobył Pichichi?????? A wiesz,kto jest przyjacielem Messiego?????Czy Dembele(130mln) po roku ma dobre statystyki??????Suarez,nadal gra piach w grze kombinacyjnej,bo jest killerem jak Piątek,Jovic,róznic tylko 2.Młodsi o 10 lat i cena o połowe nizsza(na razie) od Cou i Dembele)..Nam potrzeba na juz człowieka młodego,który sie bedzie uczył od tych najlepszych a nie styarego wyjadacza pokroju Griezman.

@wibra: [Zobacz link: https://youtu.be/amVUyGCaLtk" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://youtu.be/amVUyGCaLtk]]
0:48 ja to tylko tu zostawię :) (to akurat drugi sezon MSN)
Ps. Jest to jeden z NIEWIELU przykładów takich klepek gdzie i Suarez kombinacyjnie zagrać potrafi. Zgodzę się z tym że potrzeba nam młodego A nie starego wyjadacza
« Powrót do wszystkich komentarzy