Joan Laporta: Valverde dobrze dostosowuje styl gry do dzisiejszych czasów i do posiadanych piłkarzy

Grzegorz Zioło

12 kwietnia 2019, 20:30

Marca

3 komentarze

Podczas World Soccer Congress 2019 w Barcelonie były prezydent Blaugrany Joan Laporta przemawiał na temat nowych modeli sponsoringu sportowego. Następnie Katalończyk wziął udział w konferencji prasowej i wypowiedział się między innymi na temat możliwości sprowadzenia Antoine'a Griezmanna przez Barçę oraz stylu gry drużyny Ernesto Valverde.

Sezon Barcelony: Jak do tej pory idzie nam bardzo dobrze i jest nadzieja, że będzie wspaniale. Zależymy tylko od siebie, a dotarcie do tego etapu sezonu z możliwością zdobycia wszystkich trofeów oznacza, że to już jest świetna kampania w wykonaniu Barçy. Jeśli na dalszym etapie będziemy mieli ten łut szczęścia potrzebny do zdobycia tytułów, ten sezon będzie doskonały.

Kara dla Diego Costy: Wszyscy mówią, że jest zbyt wysoka. Ukarano go zawieszeniem na tyle meczów za obrazę i złapanie sędziego... Takie są zasady i Costa dostał minimalny wymiar kary. Wolałbym, żeby była ona łagodniejsza. Trzeba okazać nieco zrozumienia, zwłaszcza wobec tak ekspresyjnego zawodnika. Kara jest przesadzona, ale zgodna z regulaminem.

Styl gry Barçy: Trzeba umieć dostosować się do danych czasów i zawodników, których się posiada. Pod tym względem Valverde postępuje bardzo dobrze. Styl gry czasem wyraża się w absolutny sposób, a czasem nieco mniej wyraźnie, ale przystosowuje się go do okoliczności. Myślę, że Barcelona jest jasno nastawiona na zdobycie trofeów. Pozostaje wierna modelowi, w którym bramkarz gra nogami, i rozgrywa świetne sezony. Kręgosłup drużyny tworzą Piqué, Busquets i Leo, a ponadto włączani są zawodnicy tacy jak Aleñá czy Sergi Roberto. Moim zdaniem Barça utrzymuje swój system i jest to jeden z kluczy do sukcesów.

Griezmann: Barcelona zrobi tak, jak zdecyduje. Myślę, że większość kibiców tego nie chce. Patrząc na ceny, o których się mówi, uważam, że to są one zbyt wysokie. Istnieją inni przyszłościowi zawodnicy, którzy mogą odgrywać taką rolę jak Griezmann. Jeśli pytacie mnie o opinię po tym, jak już raz odmówił... pociąg przejeżdża tylko raz. Piłkarze muszą chcieć przejść do Barçy. To świetny zawodnik, ale w zeszłym roku miał możliwość transferu i z niej nie skorzystał. Piłkarze nie mogą pogrywać sobie z Barceloną.

Sezon Realu Madryt: Odpowiedź jest oczywista, to fatalny sezon. Ciężko jest być kibicem Realu, ponieważ na tym etapie sezonu klub nie ma już możliwości zdobycia żadnego trofeum i trzeba myśleć o wakacjach. To bardzo trudne. Nie chcę ujmować nikomu szacunku, ponieważ to bardzo wrażliwy temat, ale dobrze jest być za Barçą. Kiedy nam idzie dobrze, Realowi idzie źle i na odwrót. Zawsze tak się dzieje.

Możliwe przyspieszone wybory i kandydatura: Nie chcę spekulować. To temat, który mnie nie zajmuje. Zobaczę, co zrobię, kiedy zostaną zwołane wybory. Trzeba je ogłosić, kiedy będzie na to pora, a nie wykorzystywać sukcesy sportowe, żeby to zrobić. Robiono tak już w przeszłości.

Fot. Josep Renalias / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale kozacki ten wywiad. :D

Większosc ludzi związanych bardziej z futbolem niz ogladanie meczu co tydzień ma takie zdanie jak Laporta na temat Valverde xD