Gerard Piqué: Antoine Griezmann to świetny piłkarz, ale decyzja nie należy do mnie

Grzegorz Zioło

12 kwietnia 2019, 16:00

MD/Sport/Marca

5 komentarzy

Gerard Piqué wziął udział w konferencji prasowej podczas prezentacji nowego sponsora klubu FC Andorra, którego zawodnik Barcelony jest właścicielem. Obrońca odpowiedział na pytania dziennikarzy dotyczące między innymi bieżących wydarzeń wokół Blaugrany oraz swoich planów na przyszłość.

Antoine Griezmann w Barcelonie?: To świetny piłkarz, ale decyzja nie należy do mnie. Myślę, że mamy bardzo dobrą kadrę i każdy transfer do klubu może być dla nas kolejnym wzmocnieniem.

Forma BlaugranyJesteśmy w wysokiej formie i osiągamy korzystne rezultaty przy dobrej grze. Ważne było, żeby dotrzeć do tego etapu sezonu na dobrej pozycji we wszystkich rozgrywkach. Jesteśmy silni mentalnie i bardzo skoncentrowani. Czujemy się dobrze fizycznie i skupiamy się wszystkimi pięcioma zmysłami na meczach, które nam zostały. Im szybciej zapewnimy sobie mistrzostwo, tym wcześniej będziemy mogli skoncentrować się na Lidze Mistrzów i Pucharze Króla.

Złota Piłka dla Piqué? Kiedyś pojawiały się głosy, że powinien dostać ją Ramos: Nie, ani dla Ramosa ani dla mnie. Leo od wielu lat jest na innym poziomie, więc to pytanie nie ma sensu.

Zawieszenie na osiem meczów dla Diego Costy: Nie dotyczy mnie to. Ja zostałem ukarany na cztery spotkania za podobne słowa. Costa dostał o cztery mecze zawieszenia więcej, ponieważ złapał sędziego za ramię.

Przyszłość FC Andorry: Jestem bardzo ambitny. Możecie się śmiać, ale w Andorze jeszcze rozbrzmi hymn Ligi Mistrzów. Żeby osiągnąć ten cel, który dziś wydaje się utopią, musimy iść krok po kroku. Nasze pierwsze cele to zwycięstwo w jutrzejszym meczu i awans do Tercera División, jeśli będzie to możliwe. Chcemy, żeby ten projekt zaangażował cały kraj i żeby w każdy weekend cała Andora śledziła wyniki swojej drużyny.

Piqué prezydentem Barcelony?: Nie wiem, czy w przyszłości będę członkiem zarządu Barçy, ale od zawsze mówiłem, że chciałbym. To moje marzenie, ale w dłuższej perspektywie. Teraz jestem skupiony na swojej karierze i na grze w piłkę przez tyle lat, ile będzie to możliwe.

Fot. Doha Stadium Plus Qatar / CC BY 2.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a co ma powiedzieć.
Jak jego firma przez którą kontroluje ten klub juz jest warta kilka mld euro.

Z jego koneksjami, kontaktami w biznesie za kilka lat ten klub moze być bardzo bogaty.
Nie tak jak elita ale na dobrym europejskim poziomie.

No,no ambitne plany ma ten nasz Pique...
Żeby już teraz zapowiedzieć iż piątoligowy klubik zagra w LM to trzeba być niezłym kozakiem.
Chociaż ćwierć wieku temu FC Andorra obcykała w pucharze Katalonii Espanyol i te rozgrywki wygrała więc kto wie jak za Gerardem pójdzie kasa to wszystko możliwe.