Pol Llonch: Pytałem de Ligta, czy wyląduje w Barcelonie, i powiedział mi, że ma taką nadzieję

Dariusz Maruszczak

12 kwietnia 2019, 10:15

Sport

58 komentarzy

Pomocnik Willem II Pol Llonch udzielił wywiadu dla dziennika Sport, w którym wypowiedział się na temat przeniesienia się Matthijsa de Ligta i Frenkiego de Jonga do Barcelony. Katalończyk zmierzył się z nimi w ostatni weekend w Eredivisie i ujawnił, o czym rozmawiał z holenderskim obrońcą.

Sport: W Ajaksie gra przyszły piłkarz Barcelony Frenkie de Jong. Co możesz powiedzieć na jego temat, skoro widziałeś go w akcji i nawet musiałeś go kryć?

Pol Llonch: De Jong jest piłkarzem całkowicie w stylu Barcelony. Jest bardzo młody, ale udowadnia, że jest jednym z najlepszych zawodników w Europie. Ma jednak przed sobą długą drogę i może wiele poprawić. Myślę, że ma odpowiedni styl i charakterystykę, żeby dobrze grać w Barcelonie. Uważam, że będąc otoczonym przez najlepszych zawodników na świecie, będzie mógł nauczyć się jeszcze więcej i grać lepiej. Może występować na „szóstce”, „ósemce” lub „dziesiątce”. Ma cechy, aby grać na wszystkich pozycjach w środku pola, i myślę, że może dobrze przystosować się do Barcelony.

A co powiesz na temat de Ligta?

Nie wiem, czy już go pozyskano, czy nie [śmiech]. Myślę, że nie. Jeśli jednak trafi do Barcelony, będzie podobnie jak w przypadku de Jonga, choć jest od niego młodszy. Ma tylko 19 lat, ale mimo to jest silny fizycznie i dobrze radzi sobie w grze defensywnej. Bardzo trudno jest go pokonać. Zawsze dobrze się ustawia i kasuje akcje. Ma wyjątkową osobowość. W wieku 19 lat jest już kapitanem Ajaksu. Charakter sprawia, że jest wyjątkowym piłkarzem i myślę, że on również mógłby dobrze dopasować się do Barcelony. To prawda, że musi trochę poprawić wyprowadzanie piłki spod własnej bramki, aby móc dobrze grać w Barçy, ale myślę, że szybko to załapie.

Myślisz, że mógłby znaleźć swoje miejsce w podstawowym składzie Barcelony?

W Barcelonie nie jest to łatwe. Grają tam Piqué, Umtiti, Lenglet… Nie wiem, co stanie się z ostatnią dwójką, ale Umtiti zdobył mistrzostwo świata, a Piqué jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. De Ligt może więc nie grać tak regularnie jak de Jong. Ja jednak nie wiem, jak to będzie wyglądało, decyzja należy do piłkarza i Barcelony, zobaczymy z czasem. Równie dobrze może tam trafić, klub będzie w niego wierzył i postawi na niego. Jednak jak już mówiłem, Umtiti i Piqué należą do grona najlepszych środkowych obrońców na świecie, więc nie wiem, będzie trudno.

Przed lub po meczu miałeś okazję porozmawiać z de Ligtem lub de Jongiem lub mieć jakiś rodzaj interakcji z nimi?

[Śmiech]. Zapytałem de Ligta bezpośrednio, czy ostatecznie odejdzie do Barcelony, i powiedział mi, że ma taką nadzieję, ale wciąż niczego nie wie. Z de Jongiem nie rozmawiałem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To pewnie jak młody przyjdzie to Big Sam odejdzie. Ciekawe jak byśmy na tym wyszli? Może lekarze Barcy stwierdzili że szanse na nawrót kontuzji u Sama są duże to klub chce się zabezpieczyć. Ale z drugiej strony zdrowy Umtiti jest w ścisłej czołówce stoperów.

@masik86: Z umtitim jest trudna sprawa moim zdaniem. Gra w powietrzu i wyprowadzanie pilki ma super, ale jezeli chodzi o ustawianie sie, powrot za przeciwnikiem i kilka innych waznych cech, to troche slabo to wyglada. Mysle, ze de ligt jest suma summarum lepszą opcją, chociaz to twardy orzech do zgryzienia dla zarządu.

@masik86: Jest jedna różnica pomiędzy dwoma Francuzami. Umtiti ma DNA Barcelony a Lenglet tego DNA nie ma. Chyba nie muszę tłumaczyć na czym to polega.

@Barca_Big_Moment: Hłe hłe, wytłumacz, bo już rzygać się chce tym ciągłym pieprzeniem o DNA Barcy, przez specjalistów z La Rambli. xD
Umtiti to bardzo dobry obrońca, ale zawalił najważniejsze mecze w których grał.Mam na myśli poprzednie LM.
Lenglet jak narazie jeszcze meczu nie zawalił, a to jego pierwszy sezon i będzie jeszcze lepszy.W dodatku jest młodszy, a co najważniejsze zdrowy.Jezeli przyjdzie De Ligt, to obowiązkowo sprzedać Samuela, kiedy można jeszcze sporo zarobić, bo jak znowu mu kolano jebnie, będzie trzeba sprzedać za pół darmo.

@Terminatorexi12: Dokładnie, dobrze prawi kolega.

@Terminatorexi12: I w dodatku młodszy Francuz ma dwa razy mniejszą pensję.
« Powrót do wszystkich komentarzy