Sergio Asenjo: Leo Messi dopracował wykonywanie rzutów wolnych do perfekcji

Julia Cicha

4 kwietnia 2019, 20:00

AS

6 komentarzy

W miniony wtorek Leo Messi pokonał Sergio Asenjo niemal identycznie jak przed dwoma laty. Rzut wolny w 90. minucie spotkania z podobnej odległości od bramki zamienił na gola, dwukrotnie uderzając w to samo miejsce. Bramkarz Villarrealu przyznał, że Argentyńczyk dopracował ten stały fragment gry do perfekcji.

− Messi ma takie umiejętności, tyle różnych opcji strzału i tak udoskonalił wykonywanie rzutów wolnych, że wywołuje wątpliwości u bramkarzy. W tym wypadku trzeba podkreślić, że odległość była niewielka i do tego strzelał właśnie Messi. Starałem się uważać na uderzenie ponad murem, wtedy miałbym pewną przewagę, gdyby zdecydował się strzelić właśnie w tym kierunku – powiedział golkiper.

− Nie wszystkie strzały przy słupku bramkarza są do obrony, starałem się sięgnąć, ale to było niesamowite uderzenie. Niewiele mi zabrakło, jednak Messi był bardzo precyzyjny. Problemem jest właśnie to, że ten piłkarz się w tym wyspecjalizował i nie wiadomo już, co może zrobić. Ma wiele możliwości – dodał Asenjo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdy zawiesi buty na kołku zapewne uronię niejedną łzę...
konto usunięte

@Bronek1999: To będzie najsmutniejszy dzień w historii futbolu.

@Bronek1999: Nie mówmy o tym. Mam nadzieję że z 5 lat będzie jeszcze grał przynajmniej

@Mroziu: Dokładnie, żyjemy z nadzieją, że jeszcze najlepsze i przede wszystkim dużo czasu zanim zakończy karierę.

@Krystian1899: @Mroziu @Bronek1999 @gradzik

Na szczęście jako, że to bramkarz, to jeszcze sporo lat do pogrania, 29 lat więc będziemy jeszcze długo cieszyć się jego grą.
« Powrót do wszystkich komentarzy