Xavi o krok od zdobycia swojego pierwszego tytułu mistrza Kataru

Łukasz Lewtak

3 kwietnia 2019, 20:00

Sport

15 komentarzy

Były znakomity pomocnik i kapitan FC Barcelony Xavi Hernández jest już tylko o krok od zdobycia swojego pierwszego mistrzostwa Kataru z drużyną Al Sadd.

Xavi ma obecnie 39 lat. Trafił do katarskiego Al Sadd w 2015 roku z Barcelony. Jutro natomiast będzie mógł po raz pierwszy zdobyć mistrzostwo Kataru ze swoim zespołem.

Al Sadd, które ma w swoim dorobku 13 tytułów mistrza Kataru, zmierzy się w czwartek u siebie w przedostatniej kolejce ligowej z Al Ahli, najstarszym klubem w Katarze. Zespół Xaviego ma w tej chwili na koncie 51 punktów i prowadzi w tabeli. Drugi Duhail traci do Al Sadd cztery oczka i jutro zmierzy się z drużyną Al Kharaitiyad, czerwoną latarnią ligi.

Jeśli Al Sadd zdobędzie mistrzostwo Kataru (a wszystko na to wskazuje), Xavi zapisze na swoje konto czwarte trofeum w Katarze. Wcześniej sięgnął ze swoim zespołem po Puchar Emira, Puchar Kataru i Puchar Szejka Jassima.

Umowa Xaviego z drużyną Al Sadd wygasa już po zakończeniu obecnego sezonu. Kataloński pomocnik najprawdopodobniej jej nie przedłuży i zakończy piłkarską karierę.

Fot. Doha Stadium Plus Qatar / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mistrzem kataru to są fani białej strony Madrytu. Co kolejka to chlipią.....

4 puchary LM i wiele mistrzostw La Ligi to nic w porownaniu do Mistrzostwa Kataru. Wtedy Xavi bedzie juz mogl skonczyc kariere!

Czasu nie oszuka...
Skończył już 39 lat i ten sezon będzie jego ostatnim.
Teraz będziemy czekali na to co ”Generał”nam zaprezentuje jako trener.

Od kilku dni ja jestem mistrzem kataru. Mam tak zawalone zatoki, że nie czuje zapachu ani smaku :(

Czekam na powrót do Barcelony w roli trenera

Przeczytałem mistrza Karate i sam śmiechłem :P

Jakie nazwy: Puchar Emira, Puchar Kataru i Puchar Szejka Jassima. To już towarzyski mecz o puchar Gampera i o puchar Katalonii znaczy więcej.

Ten człowiek zdobyłby trofeum nawet z zagłębiem Sosnowiec.