• 90' Luis Suárez
  • Wtorek, 2 kwietnia 21:30
  • Estadio de la Cerámica
  • Canal +

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Villarrealem zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: emocje, dużo emocji

Wielu kibiców narzekało, że futbol prezentowany przez podopiecznych Ernesto Valverde działa usypiająco. Tym razem o senności nie było mowy. Świetny początek gości i bramki rozgrywających trudny sezon Brazylijczyków, niespodziewana odpowiedź Villarrealu, a na koniec jeszcze czerwona kartka dla Álvaro oraz ekspresowe odrabianie strat w ostatnich minutach meczu. Szkoda tylko, że tym razem nie było perfekcyjnego happy endu

Najgorsze: kiedy masz przeciwnika na deskach…

… to należy po prostu zakończyć rywalizację. Barcelona znakomicie rozpoczęła mecz i po bramkach Coutinho i Malcoma prowadziła 2:0, nie zwalniając tempa. Niestety nie udało jej się wykorzystać kilku kolejnych okazji i znakomitej postawy ter Stegena w bramce. Szkoda zwłaszcza szansy Philippe, który trafił w słupek. Z czasem Villarreal poczuł się pewniej i w efekcie oglądaliśmy szaloną drugą połowę. Tak doświadczony zespół nie powinien do tego dopuścić.

To był zwariowany mecz,
Lecz dla mnie czerwona kartka dla Álvaro była absolutnie niezasłużona.
Uważam że była to następna z symulacji Suareza na którą dał się nabrać sędzia.
Możecie oceniać to inaczej, lecz dla mnie takie postępowanie napastnika Barcelony jest nieakceptowalne.

@pluszek: Ale jaka kontrowersja? Końcówka meczu, wygrywają 2 bramkami, zawodnik upomniany wcześniej żółtą kartką bez kompletnie żadnego zagrożenia własnej bramki wchodzi z pełnym impetem w plecy Suareza. Nie było tam walki o piłkę, bo ta była już opanowana przez Luisa. To w którym miejscu symulka? Kontrowersyjna to była kartka dla Alenii, gdzie czystym wślizgiem zagrał piłkę a potem naturalnie ułożoną ręką zahaczył o spóźnionego z interwencją obrońce, gdzie to bardziej powinien być faul dla Barcelony a nie żółta kartka.