• 90' Luis Suárez
  • Wtorek, 2 kwietnia 21:30
  • Estadio de la Cerámica
  • Canal + Transmisja na żywo dostępna na STS.pl

Increible! FC Barcelona prawie przegrała wygrany mecz, który w w samej końcówce ostatecznie zdołała zremisować. W 30. kolejce Primera División na stadionie Villarrealu goście po kwadransie prowadzili już 2:0, ale później stracili cztery gole i prawie przegrali pierwszy od pięciu miesięcy pojedynek w lidze. Wydawało się, że gol Messiego z rzutu wolnego przyszedł zbyt późno, by uratować choćby punkt, ale w ostatnich sekundach strzał rozpaczy Luisa Suáreza uchronił lidera przed stratą trzech punktów.

Pierwsza połowa: tylko spokój może nas uratować

Sygnał do ataku dał już w 3. minucie Luis Suárez, który po podaniu Coutinho znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Asenjo. W odpowiedzi w 7. minucie groźny strzał głową oddał Iborra, jednak ter Stegen stanął na wysokości zadania. Po chwili fatalny błąd Umtitiego wykorzystał Chukwueze, który popędził na bramkę Barcelony, ale ponownie świetnie spisał się bramkarz Barçy.

W 12. minucie było już jednak 1:0 dla gości. Malcom otrzymał świetne podanie z głębi pola od Sergiego Roberto, w polu karnym dograł do Coutinho, a ten tylko dobił piłkę do pustej bramki. W 16. minucie Barça podwyższyła na 2:0, a Malcom ponownie wystąpił w roli głównej, tym razem trafiając do bramki Asenjo po świetnym strzale głową i dokładnym dośrodkowaniu z prawej strony Arturo Vidala.

Barcelona miała już Villarreal na deskach, w słupek trafił jeszcze Coutinho i wydawało się, że podopieczni Valverde w pełni kontrolują mecz. Tymczasem dwa szybkie podania gospodarzy przeszywające dwie formacje Barçy, dotarły do Chukwueze, który najpierw trafił w słupek, a po chwili był już bezbłedny i pokonał już ter Stegena, dzięki czemu w 24. minucie miejscowi złapali kontakt na jedną bramkę.

Mecz był otwarty i akcje szybko przenosiły się z jednego pola karnego do drugiego. Wraz z upływem czasu Villarreal zwarł szyki i nie pozostawiał już takiej swobody gościom. Atakował przy tym coraz groźniej. W 40. minucie na wysokości zadania ponownie stanął ter Stegen, tym razem ratując swój zespół po uderzeniu Chukwueze. W 42. minucie rzut wolny z 20. metra wykonywał Cazorla, strzelił sprytnie po ziemi, jednak trafił w mur. W odpowiedzi tuż przed końcem tej części gry Luis Saurez świetnie przymierzył z rzutu wolnego, ale Asenjo był na posterunku.

Druga połowa: LaLiga Loca!

Druga część rozpoczęła się źle dla Barçy. W 50. minucie szybki kontratak Villarrealu rozpoczął Iborra, posyłając długą piłkę wzdłuż linii bocznej. Na bramkę gości popędził Toko Ekambi i będąc w polu karnym, totalnie zmylił strzałem (podaniem?) ter Stegena, umieszczając piłkę w siatce z ostrego kąta. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Barcelona, zamiast po 20 minutach prowadzić 3:0 i "zabić" mecz, pozwoliła przeciwnikowi złapać drugi oddech i od nowa  musiała walczyć o trzy punkty. Na domiar złego w 62. minucie straciła trzeciego gola. Iborra wyszedł sam na sam z ter Stegenem i pewnie uderzył po ziemi w długi róg. Z 0:2 na 3:2 w meczu, który po kwadransie wydwał się wygrany. Nieprawdopodobne, jednak to nie był koniec emocji w tym spotkaniu.

Gospodarze szli za ciosem i w 68. minucie ter Stegen czubkami palców uratował Barçę od utraty czwartego gola, wybijając piłkę na poprzeczkę po strzale Chukwueze. Niestety, co się odwlecze... Fatalnie grająca dzisiaj obrona Barcelony w 80. minucie popełniła kolejny szkolny błąd, przepuszczając prostopadłe podanie Cazorli, sam na sam z ter Stegenem wyszedł Bacca i (wydawało się wtedy, że) zamknął mecz, strzelając na 4:2. Dopiero w 90. minucie Messi zdołał zdobyć kontaktową bramkę po fantastycznym strzale z rzutu wolnego i choć wszyscy byli przekonani, że na uratowanie remisu jest już za późno, to strzał rozpaczy zza pola karnego Luisa Suáreza w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry dał gościom remis. Cenny remis, który w końcówce sezonu może zadecydować o tytule.

Można powiedzieć, że wróciły demony z przeszłości. Wygrany mecz zamienił się w koszmar, który jednak miał szczęśliwe zakończenie w ostatnich sekundach. Tym samym drużyna Valverde dała Atlético tylko lekki, a nie ogromny zastrzyk pewności siebie przed sobotnim spotkaniem o tytuł. Jeśli zespół Simeone wygra, będzie tracił do lidera pięć punktów, ale w przypadku remisu, wciąż "oczek" będzie osiem, a to oznaczać bedzie względnie bezpieczną przewagę na siedem kolejek przed końcem rozgrywek. Trzeba jednak pamiętać, że Katalończycy grają zaraz w Lidze Mistrzów z Manchesterem United. Nie ma miejsca i czasu na rotacje. Jednym fatalnym meczem Barça mogła postawić się w trudnej sytuacji przed kluczowym tygodniem dla losów sezonu, jednak szczęście było dziś zdecydowanie po naszej stronie i alarm został odwołany.

Cou, Alba i Busi dziś byli po prostu fatalni :(

@Bucjan: Fatalny był Umtiti wóz z węglem

@Bucjan: Coutinho był z Malcomem jednym najlepszych

@socha: Co wielkiego pokazał Coutinho, bo chyba oglądałem inny mecz

@Daro_97: Też tak myślę, a co pokazał Messi oprócz wolnego miał same straty ,ale jest wielbiony z przyzwyczajenia tak samo jakby nie zagrał Cou to zawsze będzie hejtowany przez takich jak ty ,pozdro

@socha: https://www.sofascore.com/pl/zawodnik/lionel-messi/12994 od Messiego to proszę mi się odpierwiastkować w tym mecz, ponieważ dryblingów to narobił, a 66% celnych podań wymuszone było próbami magicznych zagrań mających doprowadzić do gola (jakkolwiek to brzmi).