Sport: Ajax złożył obietnicę Josepowi Marii Bartomeu w sprawie transferu Matthijsa de Ligta

Łukasz Lewtak

28 marca 2019, 09:08

Sport

14 komentarzy

Kataloński Sport informuje dziś na okładce o obietnicy, jaką Ajax miał złożyć prezydentowi FC Barcelony Josepowi Marii Bartomeu.

Zródła zbliżone do Barcelony potwierdzają, że negocjacje w sprawie tranferu de Ligta są na dobrej drodze, ale na razie nie podpisano jeszcze żadnego porozumienia i nie można wykluczyć, że w ostatniej chwili dojdzie do jakiejś niespodzianki. Atutem Barçy ma być determinacja Holendra do opuszczenia Ajaksu w lecie tego roku i przejścia na Camp Nou. 

Barcelona miała świetną szansę na posunięcie negocjacji do przodu podczas zebrania Europejskiego Stowarzyszenia Klubów w Amsterdamie. W nieformalnych rozmowach przedstwiciele katalońskiego klubu przypomnieli, że są w stanie złożyć konkretną ofertę finansową i nie będą uczestniczyć w licytacji. Barça jest świadoma, że Bayern oferuje więcej, jednak twardo stoi na stanowisku, że nie będzie przebijać wyższych propozycji.

Obietnica Ajaksu

Sport informuje, że Ajax przekazał Barcelonie dobrą wiadomość. Holenderski klub miał zapewnić Josepa Marię Bartomeu, że nie będzie prowadził licytacji o de Ligta. Ajax ma zamiar bronić swoich interesów, lecz jednocześnie uszanuje decyzję samego zawodnika.

Według Sportu przeszkodą w ewentualnym transferze de Ligta do Barçy nie będzie agent 19-latka Mino Raiola. Wbrew niektórym opiniom ma on dobre relacje z Barceloną i to holenderski obrońca podejmie ostateczną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Zdaniem Sportu na ten moment de Ligt wybiera Barçę. Podobno Raiola naciska na Blaugranę, aby podniosła swoją ofertę, lecz Katalończycy są gotowi rozmawiać jedynie o drobnych szczegółach, nie zaś o pensji zasadniczej czy znacznej zmianie kwoty transferu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W sumie to największy szacunek dla Ajaksu. Licza sie ze zdaniem swoich piłkarzy i preferują ich wybory kosztem kasy. To juz w dzisiejszych czasach nie jest standard.

@Patry10: O ile jednak nie wybiorą wyższej oferty. Oby nie ale nigdy nic nie wiadomo. Najważniejsze że sam Zawodnik chce do nas przyjść, to będzie tu decydujące tak jak było z de Jongiem
« Powrót do wszystkich komentarzy