Czas spędzony na boisku przez piłkarzy Barcelony podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej

Dariusz Maruszczak

27 marca 2019, 16:00

AS, FCBarcelona.cat

8 komentarzy
  • Ernesto Valverde do jutra powinien mieć już do dyspozycji wszystkich piłkarzy, którzy wyjechali na mecze swoich drużyn narodowych
  • Tym razem "wirus FIFA" prawdopodobnie nie będzie tak dokuczliwy dla Barcelony jak zazwyczaj
  • Dwa pełne spotkania w reprezentacji rozegrało tylko czterech zawodników

Siedemnastu piłkarzy Barcelony powołanych do drużyn narodowych w komplecie powinno być do dyspozycji Ernesto Valvarde na spotkanie z Espanyolem. Leo Messi po powrocie ze zgrupowania Argentyny odczuwał pewne dolegliwości i nie wziął udziału we wczorajszym treningu, ale dziś pracował z zespołem na pełnych obrotach. Ponadto Jasper Cillessen ma problemy z biodrem, jednak jego uraz prawdopodobnie nie jest na tyle poważny, żeby Holender miał opuścić rywalizację z Los Pericos.

Podczas zgrupowań tylko czterech piłkarzy Barcelony zagrało dwa pełne mecze w swoich reprezentacjach. Z tego grona jedynie Ivan Rakitić ma niekwestionowane miejsce w podstawowym składzie Blaugrany. Chorwat rozegrał po 90 minut w spotkaniach z Azerbejdżanem i Węgrami. W podstawowym składzie reprezentacji Francji w starciach z Mołdawią i Islandią wystąpił wracający do formy po kontuzji Samuel Umtiti. Natomiast Jasper Cillessen rozegrał oba mecze Holandii z Białorusią i Niemcami. Przerwa reprezentacyjna najbardziej może dać się we znaki Arturo Vidalowi, który w spotkaniach z Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi przebywał na murawie po 90 minut, a dodatkowo musiał lecieć do Ameryki Północnej. Chilijczyk jest jednak znany ze znakomitej wydolności i niewykluczone, że pomoże mu ona wytrzymać te obciążenia.

Reprezentanci Hiszpanii (Sergio Busquets, Jordi Alba i Sergi Roberto) zagrali po 90 minut, podobnie jak Arthur w drużynie Brazylii w dwóch spotkaniach z Panamą i Czechami. Więcej czasu na boisku w zespole Canarinhos spędził Philippe Coutinho (162 minuty). Dopiero podczas zgrupowania reprezentacji Belgii pozwolenie na grę po kontuzji otrzymał Thomas Vermaelen. Wystąpił on od pierwszej do ostatniej minuty w meczu z Cyprem. Wcześniej opuścił natomiast potyczkę z Rosją. Leo Messi w starciu Argentyny z Wenezuelą przebywał na boisku przez 90 minut, a ze spotkania z Marokiem wykluczył go uraz. Nieco więcej czasu na murawie spędził Jean-Clair Todibo w trzech meczach reprezentacji Francji do lat 20.

W mniejszym wymiarze czasowym zagrali Gerard Piqué (50 minut), Jeison Murillo (48), Marc-André ter Stegen (45) czy Carles Aleñá (23). Ani przez chwilę na boisku nie pojawił się Nélson Semedo, który siedział na ławce rezerwowych w meczach Portugalii z Ukrainą i Serbią. Oczywiście w barwach Urugwaju nie wystąpił również kontuzjowany Luis Suárez. Przypomnijmy, że na czas przerwy reprezentacyjnej w Barcelonie zostali Malcom, Kevin-Prince Boateng i Clement Lenglet.

Czas gry piłkarzy pierwszego zespołu Barcelony podczas przerwy reprezentacyjnej:

180 minut - Vidal, Cillessen, Umtiti i Rakitić

162 minuty - Coutinho

92 minuty - Todibo

90 minut - Arthur, Sergio Busquets, Jordi Alba, Sergi Roberto, Vermaelen i Messi

50 minut - Piqué

48 minut - Murillo

45 minut - Ter Stegen

23 minuty - Aleñá

0 minut - Semedo

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

z jakiej okazji Ter Stegen dostał minuty?

Rakieta leci swój kabarecik, cały czas na pełnych, wiadomo :D

Rakitić świeżutki

Niebotycznego wyczynu dokonał Thomas Vermaelen...
Otóż z Cyprem zagrał od deski do deski i nie zszedł mu nawet paznokieć.
Zameldował się na treningu u Txingurriego cały i zdrowy co zdarza mu się rzadziej niż ślepej kurze trafić ziarnko.

Czy ktoś może nieco powiedzieć, jak grał w meczach reprezentacyjnych Coutinho?