Andrea Pirlo: Myślę, że Juventus jest lepszy od Barcelony

Julia Cicha

25 marca 2019, 20:30

La Gazzetta dello Sport/Marca

69 komentarzy

Andrea Pirlo udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport, w którym opowiedział m.in. o tegorocznej Lidze Mistrzów. Były zawodnik Juventusu uważa, że Stara Dama jest obecnie lepsza od Barcelony.

− W Lidze Mistrzów niemal zawsze pojawia się punkt zwrotny. Czasem dzieją się rzeczy, które sprawiają, że widzi się, że można wygrać. W przypadku Juventusu był to perfekcyjny mecz z Atlético, wyeliminowanie gospodarza finału, ważne było też odpadnięcie Realu.

− Myślę, że Juventus jest lepszy od Barcelony, groźnym rywalem może być za to Manchester City.

− Nie wiem, czy bez Cristiano mecz z Atlético zakończyłby się wynikiem 1:0, ale być może nie byłoby to 3:0. Zmiana miejsca zamieszkania i gry w wieku 33 lat pokazuje maksymalną motywację. Trzeba tylko się zaaklimatyzować, a Cristiano zrobił to bardzo szybko.

− Dobrze, że Juventus trafił na Ajax. Holendrzy rozegrali dwa dobre mecze z Realem, który jednak był bardzo zdezorganizowany. Juventus nie popełni tego błędu, a fizycznie może „zniszczyć” rywali.

Fot. Piotr Drabik / CC BY 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziennikarz go zaskoczył. Spójrzcie na jego załzawione, czerwone oczy. Upalony jak nic. Po głowie chodziło mu co ma na chacie w lodówce bo dopadła go gastrofaza. Nie do końca kontrolował to co mówi
« Powrót do wszystkich komentarzy