FC Barcelona weźmie udział w projekcie badającym sen sportowców

Julia Cicha

25 marca 2019, 21:45

Sport

8 komentarzy

FC Barcelona za pośrednictwem Barça Innovation Hub i we współpracy z Grupą Allianz przeprowadzi badania snu piłkarzy mające na celu poprawę zdrowia i samopoczucia zawodników.

Klub zajmie się badaniem związku między jakością snu a formą fizyczną. To pionierski projekt, w którym przeprowadzone zostaną spersonalizowane badania snu. Wszystko będzie trwało około pół roku, a przebadanych zostanie 600 sportowców z różnych sekcji Barcelony. 50 z nich zostanie poddanych spersonalizowanym testom.

W trakcie snu sportowcy będą nosić specjalne koszulki zbierające informacje dotyczące m.in. pracy serca, oddechu i ruchów ciała. Ponadto koszulki będą w stanie zapobiegać niektórym chorobom, takim jak bezdech, lub wykrywać je. Badacze wychodzą z założenia, że sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia oraz ma duży wpływ na rozwój fizyczny i emocjonalny, zdolności poznawcze, a także jakość życia.

− Sen i odpoczynek to czynniki niezbędne do zagwarantowania dobrego samopoczucia oraz dobrej postawy sportowej naszych zawodników. Ten projekt chce zająć się nie tylko sportowcami, ale trafić też do społeczeństwa, co pokazuje naszą ideę „mes que un club” – opisuje projekt prezydent Bartomeu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Aż się Kiepscy przypominają i sny Ferdka :D

Dembele na pierwszy ogień pójdzie XD.

PS. Bartek wyciąga Barce na inny poziom w ogóle. Różne technologie, współpraca z MIT, eksperymenty, nieźle.

Wydaje mi sie że Barcelona jako klub doszła do takiego poziomu że coraz częściej będziemy słyszeć takie rozwiązania aby poprawiać mikroskopijne szczegóły i zwiększyć poziom sportowy.

Ciekawe jakie rezultaty to przyniesie :)

a tu wyjdzie im, że Suarez śni o kebsie :D