Sport: Todibo może zostać włączony do operacji związanej ze sprowadzeniem de Ligta

Dariusz Maruszczak

25 marca 2019, 11:30

Sport, Mundo Deportivo

31 komentarzy
  • Jak donosi dziennik Sport, Jean-Clair Todibo może zostać włączony w operację kupna Matthijsa de Ligta
  • Francuz trafiłby do Ajaksu na zasadzie wypożyczenia
  • Dziś może dojść do rozmów prezydenta Josepa Marii Bartomeu z władzami klubu z Amsterdamu

Według Sportu Ajax zdaje sobie sprawę z tego, że Barcelona interesuje się de Ligtem. Relacje między klubami są płynne i transparentne, a dobra współpraca została przypieczętowana transferem Frenkiego de Jonga. Jak podaje dziennik, w celu przekonania Ajaksu do sprzedaży de Ligta Barça zaoferowała możliwość włączenia do tej operacji Jean-Claira Todibo, który trafił do Dumy Katalonii w zimowym okienku transferowym.

Zgodnie z informacjami Sportu Todibo miałby trafić do Ajaksu na zasadzie wypożyczenia za określoną kwotę (lub zniżkę przy transferze de Ligta), uzależnioną od liczby sezonów, jakie spędziłby w klubie z Amsterdamu. Barcelona uważa, że dla Francuza możliwość przejścia do takiego zespołu jak Ajax, stawiającego na młodych piłkarzy, może okazać się bardzo korzystna. 19-latek mógłby w tym czasie zyskać niezbędne doświadczenie. W opinii katalońskiego dziennika Joden również byliby zainteresowani takim rozwiązaniem, ponieważ dobrze znają Jean-Claira Todibo, który mógłby załatać dziurę powstałą po odejściu de Ligta.

Barcelona w Amsterdamie

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu ma być dziś i jutro wraz z Albertem Solerem i Oscarem Grau w Amsterdamie, aby wziąć udział w zebraniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), które odbywa się dwa razy do roku. Zgromadzenie może być też okazją do przeprowadzenia negocjacji z Ajaksem. Według Sportu Bartomeu będzie osobiście rozmawiał z dyrektorem sportowym holenderskiego klubu Markiem Overmarsem. Dla Barcelony transfer de Ligta jest bardzo ważny i w najbliższych dniach klub może zbliżyć się do realizacji tego celu. Zdaniem Sportu Bartomeu chciałby zamknąć operację jeszcze przed półfinałami Ligi Mistrzów. Z kolei Mundo Deportivo podaje, że Barça podchodzi do tematu ostrożnie i uważa, że byłoby miłą niespodzianką, gdyby wkrótce udało się domknąć transfer. Nie można bowiem zapominać, że w Amsterdamie będą również przedstawiciele innych wielkich klubów zainteresowanych holenderskim obrońcą. Sport podsumowuje, że najważniejsza w całej operacji będzie decyzja samego de Ligta.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet jak przyjdzie De Ligt to poradzimy sobie bez niego?

Super sprawa lepiej żeby grał w 11 Ajaxu niż grał w tej Barca B zawsze to szansa na grę w LM

Co on ma na twarzy ? ;o

Fajna opcja, tam by miał okazje pograć i zyskać doświadczenie.

Super u nas raczej by sobie nie pograł nawet w pucharze, a w Ajaxie przy ich stawianiu na młodzież będzie mógł się bardzo rozwinąć

Myślę, że realnym byłoby żeby Barca opłacała pensję Todibo, gdy ten byłby na wypożyczeniu w Ajaxie. W zamian za to Ajax obniżyłby wymagania finansowe za de Ligta.
Dla Barcelony jest to duży plus, bo wygrywa wyścig o jednego z bardziej perspektywicznych obrońców w Europie, zapewnia innemu stałą grę w drużynie występującej na europejskich boiskach, a ponadto grającej podobny futbol jak w Barcelonie. Tak czy tak musieliby opłacać pensję Francuza, który prawdopodobnie nie występowałby zbyt często w pierwszym składzie, nawet w następnym sezonie. Za to Ajax zyskuje pasującego do ich systemu gracza, który na pewno ma papiery na granie w pierwszym składzie, daje sobie czas na sprowadzenie innego obrońcy, nie muszą martwić się, że kluby będą zawyżać ceny zważając na lepszą sytuację finansową Ajaxu. Tak czy tak wiedzą, że de Ligt ich opuści po tym sezonie, a jeśli plotki o zawiązaniu współpracy z Barceloną są prawdziwe to z pewnością temat de Ligta będzie jednym z pierwszych jakie poruszą.
Sam pomysł wydaję się być bardzo dobry, Todibo to przyszłościowy gracz z wielkim potencjałem i możliwościami rozwoju, które miałby w Ajaxie poprzez regularne występy. Niestety jakoś nie widzę tego aby Ajax skorzystał z takiej propozycji.

Oby tylko taka operacja (o ile w ogóle jest możliwa) nie zaowocowała stratą Lenglet, bo piłkarz fantastycznie się rozwija i wydaje się opcją na lata...
Z kolei z kolanem Big Sama może być różnie, a Pique potrzebuje "długiego rozbiegu", żeby złapać formę (wydaje się, iż z wiekiem rozbieg będzie coraz dłuższy).

To wypożyczenie to co najwyżej jakiś żart. Ajax jakby brał zawodnika to takiego którego może potem sprzedać.

Takie rozwiazanie byłoby bardzo korzystne dla nas ale i dla Ajaksu rownież. Tadibo to bardzo perspektywiczny gracz o świetnych warunkach fizycznych. Gotowy do gry od zaraz. Gdyby go wypożyczyć nawet na 2 sezony i dzieki temu obniżyć cenę za Holendra byłoby super. Dodatkowo wierze, ze po 2 sezonach w Ajaksie Tadibo byłby gotowy grac u nas na bardzo wysokim poziomie.

Jeśli w grę nie wchodzi w sprzedaż, to jest znakomite rozwiązanie. Fajnie jakby to zbiło cenę 20 mln w dół. Obsada obrony Pique, Umtiti, de Ligt oraz Lenglet wyglądałaby kozacko, najlepiej na świecie.
Komentarz usunięty przez użytkownika

To potwierdzenie, że w Zarząd klubu czyta naszą stronę:)
Komentarz dodany ok 10.00
https://zapodaj.net/8c7c0aa7a6357.png.html

na tym zdjęciu wygląda jakby na bielactwo chorował...czy ciemnoskórzy mogą chorować na bielactwo w ogóle.. ? :)

Ale przesyt masakra. Nie wiadomo na kogo postawić. Fajnie lepiej mieć problem urodzaju niż braku zawodników. Gdyby któryś okazał się niewypalem jesteśmy ubezpieczeni. Tylko kto z trójki Umtiti Lenglet de ligt zgodzi się na rolę rezerwowego? Nie mam pojęcia.

załatwić transfery de ligta i jovicia przed rozpoczęciem okna byłyby strzałem w 10tkę i by można spokojnie drużyne montować na kolejny sezon :)

na 2 lata go wypozyczyc. za 2 lata Pique juz powoli bedzie odchodzil w cien (sportowy bo na pewno nie biznesowy)

Bardzo dobry ruch zarządu

Bardzo dobra opcja moim zdaniem!