Sport: Todibo może zostać włączony do operacji związanej ze sprowadzeniem de Ligta

Dariusz Maruszczak

25 marca 2019, 11:30

Sport, Mundo Deportivo

31 komentarzy
  • Jak donosi dziennik Sport, Jean-Clair Todibo może zostać włączony w operację kupna Matthijsa de Ligta
  • Francuz trafiłby do Ajaksu na zasadzie wypożyczenia
  • Dziś może dojść do rozmów prezydenta Josepa Marii Bartomeu z władzami klubu z Amsterdamu

Według Sportu Ajax zdaje sobie sprawę z tego, że Barcelona interesuje się de Ligtem. Relacje między klubami są płynne i transparentne, a dobra współpraca została przypieczętowana transferem Frenkiego de Jonga. Jak podaje dziennik, w celu przekonania Ajaksu do sprzedaży de Ligta Barça zaoferowała możliwość włączenia do tej operacji Jean-Claira Todibo, który trafił do Dumy Katalonii w zimowym okienku transferowym.

Zgodnie z informacjami Sportu Todibo miałby trafić do Ajaksu na zasadzie wypożyczenia za określoną kwotę (lub zniżkę przy transferze de Ligta), uzależnioną od liczby sezonów, jakie spędziłby w klubie z Amsterdamu. Barcelona uważa, że dla Francuza możliwość przejścia do takiego zespołu jak Ajax, stawiającego na młodych piłkarzy, może okazać się bardzo korzystna. 19-latek mógłby w tym czasie zyskać niezbędne doświadczenie. W opinii katalońskiego dziennika Joden również byliby zainteresowani takim rozwiązaniem, ponieważ dobrze znają Jean-Claira Todibo, który mógłby załatać dziurę powstałą po odejściu de Ligta.

Barcelona w Amsterdamie

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu ma być dziś i jutro wraz z Albertem Solerem i Oscarem Grau w Amsterdamie, aby wziąć udział w zebraniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), które odbywa się dwa razy do roku. Zgromadzenie może być też okazją do przeprowadzenia negocjacji z Ajaksem. Według Sportu Bartomeu będzie osobiście rozmawiał z dyrektorem sportowym holenderskiego klubu Markiem Overmarsem. Dla Barcelony transfer de Ligta jest bardzo ważny i w najbliższych dniach klub może zbliżyć się do realizacji tego celu. Zdaniem Sportu Bartomeu chciałby zamknąć operację jeszcze przed półfinałami Ligi Mistrzów. Z kolei Mundo Deportivo podaje, że Barça podchodzi do tematu ostrożnie i uważa, że byłoby miłą niespodzianką, gdyby wkrótce udało się domknąć transfer. Nie można bowiem zapominać, że w Amsterdamie będą również przedstawiciele innych wielkich klubów zainteresowanych holenderskim obrońcą. Sport podsumowuje, że najważniejsza w całej operacji będzie decyzja samego de Ligta.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To potwierdzenie, że w Zarząd klubu czyta naszą stronę:)
Komentarz dodany ok 10.00
https://zapodaj.net/8c7c0aa7a6357.png.html
« Powrót do wszystkich komentarzy