Clement Lenglet: Szanuję decyzję selekcjonera, mam nadzieję, że pewnego dnia otrzymam powołanie

Dariusz Maruszczak

25 marca 2019, 08:38

Canal Plus, Mundo Deportivo

14 komentarzy

Clement Lenglet w rozmowie z Canal Plus wypowiedział się na temat braku powołania do reprezentacji Francji na ostatnie mecze z Mołdawią i Islandią.

– Całkowicie szanuję tę decyzję. Znam metody selekcjonera: lubi mieć dwóch lewonożnych i dwóch prawonożnych środkowych obrońców. Samuel Umtiti i Presnel Kimpembe są piłkarzami, którzy zdobyli mistrzostwo świata, grają w reprezentacji od dłuższego czasu i są skuteczni. Jest określona lista i ja to szanuję – powiedział Clement Lenglet o decyzji Didiera Deschampsa.

– Grałem we wszystkich kategoriach młodzieżowych reprezentacji Francji. Moim celem jest kontynuowanie pracy, aby rozgrywać dobre mecze w Lidze Mistrzów, i mam nadzieję, że pewnego dnia otrzymam powołanie – stwierdził obrońca.

Lenglet odpowiedział na zarzuty Deschampsa o braku międzynarodowego doświadczenia. – Nie wiem, czy konieczne jest mówienie o reprezentacji, może to być także Liga Mistrzów, gdzie trzeba być efektywnym. Mam nadzieję, że zajdę z Barceloną jak najdalej w Champions League, ponieważ gra w klubie prowadzi do występów w drużynie narodowej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ze względu na jego ambicje piłkarskie ma to jakieś znaczenie. Dla Barcy żadne, a może to i korzystne, bo okazji do przypadkowej kontuzji mniej.

Spokojnie, francja ma tylu wspanialych obroncow ze ktorys musi byc poszkodowany. Wypadlo na Lengleta i tyle

Tam we Francji Lenglet to jeden z najlepszych obrońców, dużo lepszy od Umtiego.
Silniejszy, szybszy i mądrzejszy na polu.
Gość u nas rozwinął się kapitalnie, to takie same żarty jak z Matsem.
Niech Lenglet odpoczywa na LM.

Laporte też jeszcze nie dostał.

Jeśli słowa o braku doświadczenia międzynarodowego są prawdziwie to nasuwa się stary żart o rynku pracy - 'Poszukuję pracownika zaraz po studiach, przynajmniej 20 lat doświadczenia zawodowego'

Ze słów Lengleta wynika, że Deschamps go nie powołał że względu na brak reprezentacyjnego doświadczenia - prawda to? Nie widziałem słów trenera, ale jeśli to prawda no to kto decyduje o tym że nie ma doświadczenia w kadrze jak nie Deschamps właśnie? On rozsyła powołania więc jest jedyną osobą która mu to doświadczenie może zapewnić.

Wolałbym nie, większe ryzyko kontuzji. xD

Otrzyma swoją nagrodę, pewną sprawą jest to, że w tej chwili jest zawodnikiem 1 składu w Barcelonie i Umtiti może go jedynie wygryźć w przyszłym sezonie.

Należy Ci się jak psu buda.