AS: Ousmane Dembélé walczy o jak najszybszy powrót do gry

Radek Koc

24 marca 2019, 12:20

AS

9 komentarzy
  • Dziennik AS informuje, że Ousmane Dembélé robi wszystko, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia i zagrać w kluczowych dla Barçy meczach na początku kwietnia
  • Francuz codziennie przyjeżdża do Ciutat Esportiva i ciężko pracuje, realizując plan nakreślony przez klubowego fizjoterapeutę
  • Ernesto Valverde z zadowoleniem obserwuje ewidentną zmianę postawy Ousmane'a Dembélé

Opustoszałe w ostatnich dniach Ciutat Esportiva Joan Gamper gościło jedynie trzech piłkarzy przechodzących proces rekonwalescencji: Luisa Suáreza, Rafinhę i Ousmane'a Dembélé. Tylko ten ostatni przyjeżdżał do kompleksu sportowego każdego dnia i realizował program nakreślony przez fizjoterapeutę Xaviego Lindego. Intensywne sesje zostały zaplanowane w taki sposób, aby Francuz mógł jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności i wziąć udział w wielkich meczach czekających Barçę w najbliższych tygodniach. Dembélé jest świadomy, że musi się bardzo wysilić, aby być w stanie zagrać z Manchesterem United. W komunikacie medycznym z 14 marca czytamy, że Francuz ma pauzować od trzech do czterech tygodni. Piłkarz chce wrócić na boisko jak najszybciej.

Zagrożeniem samym w sobie jest jednak typ kontuzji, z jaką zmaga się Dembélé, czyli naderwanie mięśnia dwugłowego w lewej nodze. Akurat ten mięsień jest odpowiedzialny za nagłe ruchy i szybkie zmiany rytmu, na których francuski napastnik w dużej mierze opiera swoją grę. Ponadto Dembélé miał już w przeszłości problemy z tym mięśniem. W zeszłym sezonie musiał pauzować z powodu urazu przez cztery miesiące, choć wówczas prognozy były znacznie gorsze. Niemniej jednak przykre doświadczenie nakazuje zachować ostrożność i powstrzymać się od pospiesznego podejmowania decyzji. 

Zdaniem dziennika AS Dembélé wyznaczył sobie pewne cele do zrealizowania. Po pierwsze chce zagrać, nawet przez kilka minut, w meczu z Atlético Madryt na Camp Nou 6 kwietnia i sprawdzić swoje możliwości. Następnie cztery dni później ma zamiar pojawić się na murawie Old Trafford i zmierzyć z Manchesterem United. 

Postępy byłego zawodnika Borussii Dortmund napawają optymizmem i jest możliwe, że 21-latek otrzyma lekarską zgodę na powrót do gry w ciągu dwóch tygodni. Ernesto Valverde liczy na optymalną dyspozycję Ousmane'a Dembélé i z zadowoleniem obserwuje ewidentną zmianę postawy Francuza. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Liczę na to że ten chłopak zostanie tu na długo i napiszę piękna historie
« Powrót do wszystkich komentarzy