Barça rozmawia z piłkarzami z La Masii na temat Johana Cruyffa w trzecią rocznicę jego śmierci

Łukasz Lewtak

23 marca 2019, 15:00

FCBarcelona.cat/Mundo Deportivo

2 komentarze

W niedzielę miną trzy lata od śmierci Johana Cruyffa. FC Barcelona nie zapomina o dziedzictwie legendarnego Holendra i dlatego w tym tygodniu organizuje serię spotkań z zawodnikami z La Masii, na których trenerzy opowiadają o wpływie Cruyffa na historię Blaugrany.

Spotkania są organizowane dla piłkarzy ze wszystkich kategorii wiekowych - od prebenjamin do juvenil. Ich celem jest uświadomienie młodym zawodnikom i zawodniczkom, jaki wpływ miały pomysły Johana Cruyffa na ich codzienną pracę w Ciutat Esportiva, opartą na metodach wprowadzonych przez legendarnego Holendra.

Młodzi gracze oglądają w tym tygodniu również trzy filmy o Johanie Cruyffie, które opowiadają o jego karierze w roli piłkarza i trenera, a także o tym, jak Holender przyczynił się do rozwijania obecnego stylu grania i trenowania w FC Barcelonie, tzw. DNA Barçy.

O swoich osobistych doświadczeniach związanych z pracą z Johanem Cruyffem opowiadają Guillermo Amor i Jordi Roura, których Cruyff trenował na pewnym etapie ich kariery. Swoimi przemyśleniami na temat legendarnego Holendra dzielą się również Aureli Altimira i Markel Zubizarreta, syn Andoniego Zubizarrety. Młodzi zawodnicy z La Masii dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat najważniejszych dla Johana Cruyffa elementów piłkarskiego rzemiosła - posiadania piłki, gry kombinacyjnej, pressingu i odzyskiwania piłki po stracie.

Przypomnijmy, że już wkrótce zostanie oddany do użytku Estadi Johan Cruyff, na którym od przyszłego sezonu swoje mecze będą rozgrywać FC Barcelona B, pierwsza drużyna kobieca oraz juvenil A w UEFA Youth League.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Umiera sie dwa razy. Pierwszy raz, to data zgonu, drugi, gdy umrze ostatni czlowiek, ktory o tobie pamieta.

i dobrze niech wiedzą jakim był piłkarzem i człowiekiem :)