Cadena SER: Trybunał Administracyjny ds. Sportu nakazuje wznowienie „sprawy Chumiego”

Dariusz Maruszczak

23 marca 2019, 12:00

Cadena SER

16 komentarzy

Jak podaje rozgłośnia Cadena SER, Trybunał Administracyjny ds. Sportu (TAD) nakazał wznowienie „sprawy Chumiego” dotyczącej nieuprawnionego występu piłkarza Barcelony w pierwszym meczu z Levante w 1/8 finału Pucharu Króla.

Według tych informacji Trybunał Administracyjny ds. Sportu ocenił część odwołania wniesionego przez Levante w sprawie decyzji Komitetu Apelacyjnego RFEF. Przypomnijmy, że ten organ odrzucił odwołanie klubu z Walencji dotyczące decyzji Jedynej Sędzi ds. Rozgrywek odnośnie występu nieuprawnionego piłkarza Barcelony w meczu z Granotas w 1/8 finału Pucharu Króla. Uznała ona wówczas, że Levante złożyło skargę po dopuszczalnym terminie i nie zajmowała się sednem sprawy. Klubowi z Walencji przysługiwało jeszcze odwołanie do Komitetu Apelacyjnego RFEF, a po jego odrzuceniu przez ten organ, zwrócono się do TAD.

Według Cadena SER Trybunał Administracyjny anulował orzeczenie Komitetu Apelacyjnego i zarządził wznowienie postępowania administracyjnego, aby Jedyna Sędzia ds. Rozgrywek Carmen Pérez wszczęła odpowiednie czynności i zapoznała się z sednem sprawy wniesionej przez Levante.

Cadena SER podkreśla, że ewentualna decyzja w żaden sposób nie wpłynie jednak na przebieg obecnych rozgrywek, ponieważ Trybunał zgadza się, że Levante złożyło skargę po terminie. Jednakże organ ten chce, aby Jedyna Sędzia rozpatrzyła sprawę i uznała, czy Barça rzeczywiście dopuściła się nieprawidłowości i jakie ewentualne sankcje finansowe lub sportowe wynikałyby z naruszenia przepisów.

Cadena SER podaje, że Levante będzie również rozważać w najbliższych dniach, czy zażądać ewentualnego zadośćuczynienia za poniesione straty.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

najważniejsze, żeby wreszcie dokładnie to uregulowali, bo są 2 przepisy, które można różnie interpretować i stąd całe to zamieszanie

inna sprawa, że jeśli jest jakaś nieścisłość to powinno się unikać takich sytuacji albo wystarczająco wcześnie wysłać zapytanie do odpowiednich organów

A Chumi nie był czasami zawieszony w lidze? Przecież jedno z drugim się nie łączy.

Nie rozumiem czemu się tu tak unosicie, Daliśmy ciała wystawiając nieuprawionego zawodnika i tylko szczęśliwie nie zostaliśmy ukarani bo skarga przyszła po terminie. A Levante nie jest żadnym dużym klubem, jeśli ma szansę na jakąś kasę to czemu ma się nie odwoływać. Przecież nikt z nich nie myśli o korzyściach sportowych bo nie mają na nie szans. Tu chodzi tylko o kasę ( choć pewnie jeśli nas ukaraja finansowo to i tak to wpłynie na konto federacji).
konto usunięte

Całe to postępowanie to śmiech na sali ale dalej pojąć nie mogę jak taki klub jak Barcelona robi takie błędy. Komu wtedy był ten Chumi potrzebny. Chyba że ktoś kto za te sprawy odpowiada pracuje celowo na szkodę, wtedy to, rozumiałe. Tak czy siak ktoś za to powinien odpowiedzieć.

Sankcje sportowe? Proponuję wykluczenie z kolejnej edycji rozgrywek (za długa passa wygranych) oraz zawieszenie Chumiego na 2 lata. No i w sumie od razu całej młodzieży, tak profilaktycznie, żeby się sytuacja nie powtórzyła.

Aby sprawiedliwości stało się zadość przywrócą do finału rozgrywek Real ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co takie Levante chce przez to ugrać?...Nierozmuniem, dali ciała że złożyli skargę za późno, a teraz co zadośćuczynienie?

Cholerne straty, obecność Chumiego to akurat umożliwiła im zdobycie tych goli u siebie xD

Zadośćuczynienia za stray? Przepraszam bardzo, ale jakie straty? Gorzej dla Levante jakby zagrał ktoś z pierwszego składu, prawda?

Odpadli zdecydowanie, nie zdążyli sie odwołać w terminie, co oni chcą teraz ugrać?

Jeśli sędzia orzeknie, ze mógł zagrac, to niech Barca żąda zadośćuczynienia za straty na wizerunku poniesione przez tę nagonkę.

Carmen Perez ( ͡° ͜ʖ ͡°) na bank dobrze rozpatrzy xDDD

Tak naprawdę największym frajerem w tej sytuacji jest Levante, bo nie wykorzystać takiej okazji to większa klapa niż nasza z Chumim. Z uwagi na to powinni już chyba odpuścić ten temat.

Przepisy piłkarskie, sędziowanie i VAR w Hiszpanii to jest cyrk na kółkach

Oddac final realowi !!! :D

Bedzie ciekawie. Tak to jest jak sie robi takie regulaminy. Przedsiebiorcy sa codziennie moim obiektem podziwu:)