Cadena SER: Trybunał Administracyjny ds. Sportu nakazuje wznowienie „sprawy Chumiego”

Dariusz Maruszczak

23 marca 2019, 12:00

Cadena SER

16 komentarzy

Jak podaje rozgłośnia Cadena SER, Trybunał Administracyjny ds. Sportu (TAD) nakazał wznowienie „sprawy Chumiego” dotyczącej nieuprawnionego występu piłkarza Barcelony w pierwszym meczu z Levante w 1/8 finału Pucharu Króla.

Według tych informacji Trybunał Administracyjny ds. Sportu ocenił część odwołania wniesionego przez Levante w sprawie decyzji Komitetu Apelacyjnego RFEF. Przypomnijmy, że ten organ odrzucił odwołanie klubu z Walencji dotyczące decyzji Jedynej Sędzi ds. Rozgrywek odnośnie występu nieuprawnionego piłkarza Barcelony w meczu z Granotas w 1/8 finału Pucharu Króla. Uznała ona wówczas, że Levante złożyło skargę po dopuszczalnym terminie i nie zajmowała się sednem sprawy. Klubowi z Walencji przysługiwało jeszcze odwołanie do Komitetu Apelacyjnego RFEF, a po jego odrzuceniu przez ten organ, zwrócono się do TAD.

Według Cadena SER Trybunał Administracyjny anulował orzeczenie Komitetu Apelacyjnego i zarządził wznowienie postępowania administracyjnego, aby Jedyna Sędzia ds. Rozgrywek Carmen Pérez wszczęła odpowiednie czynności i zapoznała się z sednem sprawy wniesionej przez Levante.

Cadena SER podkreśla, że ewentualna decyzja w żaden sposób nie wpłynie jednak na przebieg obecnych rozgrywek, ponieważ Trybunał zgadza się, że Levante złożyło skargę po terminie. Jednakże organ ten chce, aby Jedyna Sędzia rozpatrzyła sprawę i uznała, czy Barça rzeczywiście dopuściła się nieprawidłowości i jakie ewentualne sankcje finansowe lub sportowe wynikałyby z naruszenia przepisów.

Cadena SER podaje, że Levante będzie również rozważać w najbliższych dniach, czy zażądać ewentualnego zadośćuczynienia za poniesione straty.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co takie Levante chce przez to ugrać?...Nierozmuniem, dali ciała że złożyli skargę za późno, a teraz co zadośćuczynienie?
« Powrót do wszystkich komentarzy