Lionel Scaloni: Wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy, zawdzięczamy Messiemu

Łukasz Lewtak

23 marca 2019, 09:30

Sport

12 komentarzy

Po przegranym 1:3 meczu z Wenezuelą selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni wypowiedział się na temat występu Leo Messiego, który po tym spotkaniu wraca do Barcelony, ponieważ odczuwa dolegliwości w okolicach kości łonowej.

- Leo Messi rozegrał dobry mecz. Niczego z nim nie ustalałem odnośnie czasu gry. Wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy, zawdzięczamy jego umiejętnościom dotyczącym rozrywania szeregów rywala. W drugiej połowie lepiej z nim współpracowaliśmy. Porażka boli, ale ten mecz bardzo nam się przydał. Zobaczyliśmy, jak inni zawodnicy współpracują z Messim. Poza tym piłkarze, którzy musieli wykonać krok do przodu, zrobili to.

- Oczywiście nie podobał nam się ogólny obraz meczu. W drugiej połowie było już lepiej. Staraliśmy się poprawić sytuację. W drugiej połowie były pewne pozytywne aspekty, ale po pierwszej mamy negatywne wnioski. Lepiej, że to się stało teraz, a nie później.

- Nie nazwałbym tego rozczarowaniem... Ten system taktyczny jest dla mnie przydatny. To posłuży chłopakom do wyciągnięcia wielu wniosków.

Fot. Ago76 / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przydałby się Messiemu w reprezantacji Jordi Alba i to bardzo. + Suarez. Inna gra by była.

Kolejny partacz. Na Copa to nawet z grupy nie wyjdą.

Cholo, musisz...

No cóż, wydaje się, że Simeone powoli wypala się w Atletico - może czas, żeby to on spróbował swoich sił w kadrze i stworzył porządny zespół, zamiast zatrudnienia kolejnego typa, dla którego szczytem marzeń jest możliwość trenowania Messiego...

Kolejny treneiro, który głaszcze i wychwala Messiego całą presję na nim opierając i to, co gorsza, po pierwszym meczu towarzyskim. Historia widać zatacza koło. Dramat. Tej drużynie jest potrzebny ktoś z jajami.

"Wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy, zawdzięczamy Messiemu" takie gadanie nie wpłynie dobrze na zespół

Scaloni nigdy nie pracował samodzielnie z zespołem. Jest bardzo młodym szkoleniowcem i mnie nie dziwią jego wypowiedzi. Będzie traktować Messiego jak świętość. Obym się mylił, ale jeśli stworzy zespół pod Messiego, a nie z nim na podobnych zasadach jak reszta to nic się nie ugrają. Dziwi mnie tez trochę że on chce grać trójka z tylu...

Mając do dyspozycji piłkarzy takich jak Messi, Aguero, Higuain, Dybala, Di Maria trzeba ich wykorzystać. Czwórka z nich powinna stanowić o sile ataku Argentyny

Ostatnie lata kariery reprezentacyjnej i nie tylko, żeby zatrudnić jakieś wielkie nazwisko, porządnego trenera z jajami co przygotował by drużynę pewnie na ostatnie Copa America czy ostanie MŚ Messiego to biorą jakiegoś gościa z łapanki i wszystko zmarnują...Obym się mylił ale nie widzę przyszłości z tym Panem.

Na marne Messiego wysiłek .

"Wszystkie sytuacje zawdzięczamy messiemu, dobrze z nim wspolpracowalismy" czy to nie jest budowanie odnowa presji na messim? Czy ten trener nie powinien uczyć się na błędach poprzednikow?