Lionel Scaloni: Wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy, zawdzięczamy Messiemu

Łukasz Lewtak

23 marca 2019, 09:30

Sport

12 komentarzy

Po przegranym 1:3 meczu z Wenezuelą selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni wypowiedział się na temat występu Leo Messiego, który po tym spotkaniu wraca do Barcelony, ponieważ odczuwa dolegliwości w okolicach kości łonowej.

- Leo Messi rozegrał dobry mecz. Niczego z nim nie ustalałem odnośnie czasu gry. Wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy, zawdzięczamy jego umiejętnościom dotyczącym rozrywania szeregów rywala. W drugiej połowie lepiej z nim współpracowaliśmy. Porażka boli, ale ten mecz bardzo nam się przydał. Zobaczyliśmy, jak inni zawodnicy współpracują z Messim. Poza tym piłkarze, którzy musieli wykonać krok do przodu, zrobili to.

- Oczywiście nie podobał nam się ogólny obraz meczu. W drugiej połowie było już lepiej. Staraliśmy się poprawić sytuację. W drugiej połowie były pewne pozytywne aspekty, ale po pierwszej mamy negatywne wnioski. Lepiej, że to się stało teraz, a nie później.

- Nie nazwałbym tego rozczarowaniem... Ten system taktyczny jest dla mnie przydatny. To posłuży chłopakom do wyciągnięcia wielu wniosków.

Fot. Ago76 / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na marne Messiego wysiłek .
« Powrót do wszystkich komentarzy