Sport: Nadchodzi kluczowy miesiąc dla przyszłości Philippe Coutinho

Dariusz Maruszczak

22 marca 2019, 11:30

Sport

102 komentarze
  • Philippe Coutinho jest w tym sezonie wielkim rozczarowaniem
  • Jak podaje Sport, Barcelona chce pomóc zawodnikowi, który w najbliższym czasie spróbuje zmienić swoją sytuację
  • Według dziennika Barça nie planuje sprzedaży Brazylijczyka, ale to może się zmienić, jeśli piłkarz nie wróci do formy

Postawa Philippe Coutinho w tym sezonie powoduje dylemat w Barcelonie. Brazylijczyk nie wykorzystuje swojego potencjału i stracił miejsce w podstawowym składzie, co zrodziło wiele plotek dotyczących jego ewentualnego odejścia z Blaugrany. Jak donosi dziennik Sport, przedstawiciele Barcelony spotkali się z otoczeniem piłkarza, ale tylko po to, żeby przeanalizować jego sezon, ponieważ Barça nie będzie podejmowała żadnych decyzji na gorąco. Następne rozmowy przewidziane są po ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. Klub nie ma wątpliwości co do umiejętności Coutinho i jego profesjonalizmu, a jednak zawodnik nie spisuje się dobrze.

Barcelona sprowadziła Coutinho za 120 milionów euro + 40 milionów zmiennych. Był to najdroższy transfer w historii klubu. Brazylijczyk miał przejąć rolę Andrésa Iniesty i na początku rzeczywiście grał w środku pola, ale ostatecznie Ernesto Valverde przesunął go do ataku ze względów taktycznych. Eksplozja formy Ousmane'a Dembélé spowodowała, że Coutinho przestał pojawiać się na boisku tak często i stracił pewność siebie. Nawet w ostatnim meczu z Realem Betis Ernesto Valverde wolał postawić na ustawienie 4-4-2 bez 26-latka.

Ostatnia szansa w tym sezonie

Sport informuje, że Barcelona chce pomóc Coutinho wrócić na poziom, który prezentował w Liverpoolu. Klub jest przekonany, że piłkarz jest w stanie to zrobić, ponieważ w reprezentacji Brazylii grał ostatnio w środku pola i spisywał się dobrze. Pod nieobecność Ousmane'a Dembélé wychowanek Vasco powinien otrzymać więcej szans na zmianę swojej sytuacji. Coutinho będzie miał okazję wystąpić w meczach z Espanyolem i Villarrealem w LaLidze, a także prawdopodobnie w ligowym spotkaniu z Atlético i pierwszym starciu z Manchesterem United w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Możliwe odejście Coutinho

Według Sportu w najbliższych tygodniach Barcelona ma znów spotkać się z agentami piłkarza, aby przeanalizować wszystkie możliwe scenariusze. Taki zawodnik jak Coutinho nie może bowiem siedzieć na ławce rezerwowych. Barça nie umieściła go jednak na rynku, choć może to zrobić w przyszłości, jeśli wszystkie strony się na to zgodzą. Relacje między agentami Coutinho i Barceloną są dobre, a klub w pełni szanuje piłkarza. 26-latek jest również lubiany w szatni Blaugrany.

Gdyby zapadła decyzja o sprzedaży Coutinho, operacja nie byłaby łatwa ze względu na kwotę zapłaconą Liverpoolowi za transfer Brazylijczyka. 26-latek wciąż jest jednak światową gwiazdą i ma dobrą renomę w Anglii. Zdaniem Sportu niektóre zespoły będą czekać na decyzję piłkarza i są gotowe wziąć udział w licytacji o niego, ponieważ na rynku nie ma zbyt wielu tak wyjątkowych zawodników. Dziennik podkreśla jednak, że Barcelona nie wyrazi zgody na sprzedaż Coutinho za mniej niż 100 milionów euro, choć na razie ta koncepcja nie jest rozpatrywana, a piłkarz otrzyma wsparcie, by mógł pomóc zespołowi w zdobywaniu trofeów. Decyzja ma zostać podjęta później. Coutinho również chce odnosić sukcesy w Barcelonie i będzie próbował to zrobić. Mocno walczył, by móc nosić koszulkę w barwach blaugrana i nie zrezygnuje z tego tak łatwo.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję że odzyje po kadrze jak robił to wcześniej
« Powrót do wszystkich komentarzy