Zalety Luki Jovicia według Mundo Deportivo [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

22 marca 2019, 10:30

Mundo Deportivo

23 komentarze

Dziennikarz Mundo Deportivo Xavier Bosch obserwował przez ostatnie miesiące Lukę Jovicia, aby dowiedzieć się, dlaczego Barcelona widzi Serba jako potencjalnego następcę Luisa Suáreza. Poniżej przedstawiamy wnioski, do jakich doszedł.

Bosch określa, że postawa Jovicia jest lepsza niż się spodziewał i jest dla niego zrozumiałe, że Pep Segura, Éric Abidal i Ramon Planes polecieli do Mediolanu, aby uzyskać przewagę w walce o sprowadzenie piłkarza, którym interesuje się wiele klubów. Według dziennikarza Serb ma wiele zalet Davora Šukera, ale pod względem piłkarskim najbardziej przypomina Hansa Krankla.

W opinii Boscha Jović przewiduje podanie, zanim jeszcze zostanie do niego posłane, jest silny fizycznie, dzięki czemu wytrzymuje atak rywala i jest w stanie błyskawicznie oddać strzał lewą nogą. Ponadto potrafi w odpowiednim momencie wbiec w strefę obronną przeciwnika i minąć rywala na krótkim dystansie. Jest bardzo aktywny w polu karnym, a poza nim również jest w stanie zaprezentować swoją technikę. Podobnie jak Krankl potrafi dobrze złożyć się do uderzenia piłki głową, nawet bez konieczności wysokiego wyskoku.

Bosch podsumowuje, że Jović nie jest jeszcze wielką gwiazdą, mimo że trzeba będzie za niego zapłacić tyle ile za prawdziwego cracka. Wymusza to znakomity dorobek bramkowy 21-latka. Według dziennikarza Mundo Deportivo Serb jest piłkarzem, który przy dobrym trenerze może się jeszcze bardzo rozwinąć.

Fot. Oleg Bkhambri / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widać po chłopie ze był by idealny, na pewno ten transfer z przyszloscia i bardziej korzystniejszy dla Barcy niz kupno Griezmanna.
Gdzies nie umiem sobie wyobrazić francuza w Barcelonie.
1 sezon Jovic z ławki i wdrażanie go powoli do skladu , a już 2 sezon to wiecej gry i Suarez w krytycznych chwilach albo w meczach o najwyższa stawke.
Dobra opcja ten gosc i sie cofnie i rozegra , jak trzeba to przejedzie po chlopie , pintki ,przewrotki główki i te sprawy taki Serbski lewonozny Suarez.
Dla mnie Bomba
« Powrót do wszystkich komentarzy