Lionel Scaloni: Messi wykonał pierwszy krok, teraz muszą go zrobić wszyscy inni

Radek Koc

22 marca 2019, 08:45

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni wziął udział w konferencji prasowej przed towarzyskim spotkaniem z Wenezuelą w Madrycie. Dziennikarze pytali głównie o Leo Messiego.

Powrót Messiego do reprezentacji: Dla mnie i dla wszystkich pozostałych to wielka radość. Odczuwam również radość z tego, że będę mógł go trenować. Niewielu otrzymało taką możliwość, a ja jestem jednym z nich i to mimo mojego młodego wieku. Teraz cała drużyna musi mu towarzyszyć, a on powinien pokazać swoją najlepszą wersję. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi z jego powrotu. 

Kontuzja Messiego: Leo jest w takim momencie sezonu, że zaczyna się odczuwać zmęczenie. Zresztą inni piłkarze tak samo. Trzeba mieć to na uwadze. 

Odpoczynek Messiego w meczu z reprezentacją Maroka: Zwalniamy piłkarzy, kiedy mają jakiś problem lub występuje jakieś realne ryzyko. Przypadki Di Maríi i Otamendiego są ewidentne. Jeśli dany zawodnik nie jest w stanie grać, my nie będziemy podejmować żadnego ryzyka. Jeśli chodzi o Messiego, to Leo jest dostępny. Nie mogę jednak przewidzieć tego, co się stanie później. Nie otrzymałem żadnej wiadomości ze strony Barcelony. 

Messi i nowa grupa piłkarzy: Kiedy decydowaliśmy o jego powrocie, Leo już zdawał sobie sprawę z wielkich zmian. To bardzo szlachetny chłopak. Kiedy dotarł na zgrupowanie, od razu zaczął rozmawiać ze wszystkimi. Wykonał pierwszy krok w celu zbliżenia się do grupy. Teraz pozostali muszą wykonać ten krok, aby drużyna Argentyny poprawiła swoje wyniki. 

Występ Messiego w meczu z Betisem: Chcemy, aby zawodnicy występujący na boisku obok niego wykonali krok naprzód. Messi nie musi go wykonywać. To pozostali muszą uwierzyć, że są wielkimi piłkarzami.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy teraz gra Argentyny się coś zmieni bo gadać to każdy potrafił:)
« Powrót do wszystkich komentarzy