Jordi Alba: Przegranie LaLigi przy takiej przewadze byłoby bardzo głupie

Dariusz Maruszczak

21 marca 2019, 19:30

Movistar, Marca

7 komentarzy

Jordi Alba na antenie telewizji Movistar i Radio Marca wypowiedział się m.in. na temat walki o mistrzostwo Hiszpanii z Barceloną, swoich relacji z Luisem Enrique i przedłużenia kontraktu z Dumą Katalonii.

Relacje z Luisem Enrique: W Barcelonie układało nam się bardzo dobrze i tutaj również tak jest. Luis Enrique ma swoje zdanie na temat wszystkich piłkarzy i nigdy nie było żadnego problemu. Pojawiało się wiele plotek, zwłaszcza od ludzi z zewnątrz, ale nie mam żadnego problemu z Luisem Enrique lub członkami sztabu szkoleniowego, których znam od dawna.

Sytuacja w Barcelonie: Myślę, że przegranie tej ligi byłoby bardzo głupie, biorąc pod uwagę całą naszą przewagę punktową. Wciąż zostało jednak wiele punktów do zdobycia i musimy dalej robić swoje.

Przedłużenie kontraktu: Klub chciał, żebym został, i ja również tego chciałem. Barcelona to klub mojego życia. Choć doszło do tego trochę późno, udało się zrobić wszystko w najlepszy możliwy sposób i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni.

Powrót do reprezentacji: Kiedy Luis Enrique pierwszy raz do mnie zadzwonił, poczułem dreszcze, takie jak wtedy, gdy otrzymałem pierwsze powołanie do reprezentacji, grając jeszcze w Valencii. Po tym, jak nie znalazłem się dwa razy z rzędu wśród powołanych być może poczułem większe wsparcie ludzi.

Powrót na Mestalla: Zawsze jest to coś wyjątkowego. Mamy nadzieję, że to będzie bardzo dobry wieczór dla nas wszystkich. Nie mogę wybrać sposobu, w jaki zostanę przyjęty na Mestalla. Zawsze mówiłem, że to mnie boli, ale jestem do tego przyzwyczajony.

Współpraca z Messim: Leo przychodzi to bardzo łatwo. Z nim trzeba myśleć znacznie szybciej i uważam, że bardzo poprawiłem się w tym aspekcie. Messi jest wyjątkowym piłkarzem, który czyni kolegów dużo lepszymi. Kiedy gramy bez niego, można to zauważyć. On widzi możliwość podania, gdy reszta tego nie dostrzega.

Griezmann i odmowa Barcelonie: Griezmann jest wspaniałym piłkarzem. Nie wiem, co wydarzyło się latem, ale zdecydował się na pozostanie w Atlético.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jordi warjacie. Przecież jest to niemożliwe i dobrze to wiesz...

Po 4-1 z Romą odpadnięcie z LM byłoby głupie, a jednak tego dokonali. :)

musielibyśmy przerżnąć cztery mecze ... faktycznie głupota :)

Spokojnie, liga jest nasza, bo kto niby w tym momencie mógłby nam zagrozić? Visca El Barca!!