Mundo Deportivo: Barça sprzeciwia się rozgrywaniu meczów Ligi Mistrzów w weekendy

Łukasz Lewtak

20 marca 2019, 10:31

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Mundo Deportivo informuje dziś o nowej formule rozgrywek piłkarskich po 2024 roku i zdaniu, jakie w dyskusji o nim przedstawia FC Barcelona.

W niedzielę The Wall Street Journal ujawnił, że we wtorek w Nyonie odbędzie się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA i Europejskiego Stowarzyszenia Klubów w sprawie przyszłości Ligi Mistrzów i możliwości powołania do życia Superligi, ze spadkami i awansami. UEFA i Europejskie Stowarzyszenie Klubów wydały wczoraj wspólny komunikat. Potwierdziły, że doszło do spotkania, i wyjaśniły, że "jego celem było wzięcie udziału w nieformalnej wymianie opinii, która pozwoli na przedstawienie początkowych założeń i punktów widzenia na przebieg rozgrywek klubowych UEFA po 2024 roku". To właśnie wtedy wejdzie w życie nowy międzynarodowy terminarz rozgrywek.

Niektóre kluby są zainteresowane tym, aby Liga Mistrzów była rozgrywana w weekendy, od samego początku lub od ćwierćfinałów. Zwolennikami takiego rozwiązania są PSG i Juventus. Uważają one, że ich ligi nie są już tak interesujące, ponieważ oba te zespoły są ich zdecydowanymi liderami od kilku lat. W Ligue 1 i Serie A brakuje w związku z tym emocji. Wiele innych klubów, m.in. FC Barcelona i drużyny z Anglii, nie chcą "zabijać" krajowych rozgrywek, przesuwając je na środek tygodnia, ponieważ ich ligi nadal stanowią niezwykle ważne źródło przychodów z praw telewizyjnych i dni meczowych. LaLiga, Premier League, Serie A (mimo zdania Juventusu) i Bundesliga podpisały wspólnie dokument, w którym zdecydowanie sprzeciwiają się rozgrywaniu spotkań Ligi Mistrzów w weekendy.

Kluby chcą jednak pracować nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby zwiększyć przychody z Ligi Mistrzów, które i tak bardzo zwiększono na lata 2018-2021. Tylko w tym sezonie pomiędzy wszystkie zespoły biorące udział w tych rozgrywkach zostanie rozdzielone prawie dwa miliardy euro.

Wtorkowe spotkanie w Nyonie było pierwszym z kilku, jakie odbędą się w ciągu kilku miesięcy. Ich celem będzie wypracowanie konkretnych propozycji, które będą mogłby zostać dokładnie przeanalizowane przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Fot. PeeJay2K3 / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba żartują :D Cała europa ma się dostroić do dwóch ogórkowych lig, bo ichniejsi dyktatorzy nudzą się z ogórkami w lidze xD a mimo grania w "nudnej" i ogórkowej lidze żaden z tych zespołów nie potrafi niczego ugrać w LM xD i dlatego trzeba wywalić do góry nogami cały football. Żenada.

LM w weekend nie ma to jak zabijać tradycję oby to nie przeszło.

LM w weekendy - NIE!
Jeśli chodzi o tę Superligę - jeśli będą jakieś normalne kwalifikacje to mogą sobie zmieniać, ale jeśli mieliby - jak to w przeciekach pisano - sobie robić ligę "na zaproszeniach" bogatych to niech sp....... Taki Ajax czy Porto w ogóle nie grałyby, a są w '8' najlepszych drużyn w Europie.
Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje, co tam sobie wydumali.

PS> Może niech zastanowią się nad wydatkami, skoro zaczyna brakować im przychodów?

Najpierw wywalili mecze o 20:45, a teraz jeszcze w weekendy? Bez sensu.

Skoro od ćwierćfinału, to PSG powinno nie powinno robić różnicy.

Zważając na to, jakie kluby są za taką zmianą, to się nie zdziwię.

Nie powiem mi weekendy by pasowaly. Ale bez przesady. To juz tradycja.. Nigdy tego nie dadza im zmienic

won mi z LM w weekendy. Te mecze we wtorki i srody to 90% mojej motywacji zeby przezyc tydzien w robocie;)

Wiadomo, że nie będą grali w weekendy, jak tylko zgadzają się na to dwa kluby.

Liga Mistrzów w specjalnie na to stworzony nowy dzień tygodnia będzie rozgrywana na Księżycu od 2030 r. Trwa konkurs na nazwę dnia.