Oceny za ważne zwycięstwo z Realem Betis

1:4

• Loren Moron 82'
  • 18', 45', 85' Lionel Messi
  • 63' Luis Suárez

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, ViscaBarca123

90

• 6
  • 7

Piłkarze Betisu nie zmuszali Niemca do wytężonej pracy na linii, ale można odnotować interwencje w 33. i 61. minucie. Przy bramce dla Betisu bez szans.  W grze nogami ponownie klasa światowa - dobre długie zagrania notował w 10., 15., 23., 40., 43., 46. i w 61. minucie. Jedynie można się przyczepić do złego podania w 4., 46. i 58. minucie spotkania.

0 0 0 0 0 5
26 77% 0 9 0 3

90

• 5
  • 7

Nie najlepszy mecz w wykonaniu Sergiego. Na największy plus kluczowa interwencja z 5', choć chwilę wcześniej potwornie złamał linię. W 42' dobrze podłączył się do gry, w 71' w trudnej sytuacji umiejętnie rozprowadził dosyć groźną akcję Barcy. W 74' zanotował otwierające podanie do Suareza, w 78' świetnie wypuścił Semedo, a w 94' powinien mieć asystę po dobrym odegraniu do Leo. Niby dużo plusów, ale popełnił 3 wielbłądy. Primo, w 13' przeszła go piłka po przerzucie Joaquina, co doprowadziło do niezwykle groźnego dogrania Guardado. Secundo, w 26' dał się ograć Tello, który był o krok od asysty. Tertio, bardzo zła asekuracja w 82' Semedo - zostawił rywalowi autostradę na skrzydle.  Do tego strata przed polem karnym w 10', i słaba wrzutka w 6'. Mały plus za wygrany pojedynek główkowy w 16. minucie.

0 0 0 0 0 9
48 87% 2 0 0 2

90

• 7
  • 7

Było różnie. W 13' zgubił Jese, który był o krok od gola. W 27' słaba asekuracja Roberto - dopuścił do groźnego dośrodkowania. Do tego słabe wybicie w 38'. Na plus wygrana ważna główka w 22', odbiór w 31', zablokowany strzał w 28', wybicie głową w 29' i kolejne wybicie w 48. minucie. Do tego inteligentne wyrzucenie do linii końcowej Tello w 33' i przecięcie podania w 81'. W 56. i 65. minucie zagrywał dobre długie piłki - odpowiednio do Alby i do Ivana. Warto też zauważyć, że to Gerard zanotował asystę przy golu Suareza.

1 0 0 0 0 4
33 88% 1 2 1 9

90

• 7
  • 7

Jeden mały błąd techniczny w 33' doprowadził do złego „wybicia na pałę" i to tak naprawdę jeden zarzut w grze Francuza. W 10. minucie Francuz wygrał pojedynek główkowy, w 20. minucie wygrany pojedynek 1 na 1, w 38. minucie przeciął podanie, a w 41. minucie zablokował strzał oraz dwukrotnie wyjaśnił dogrania rywali w pole karne Barcy w 49' i 50'. Do tego odbiór w 71. minucie. Na minus dwa niecelne długie zagrania z 33. i 34. minuty meczu. Dobry mecz, ostoja defensywy.

0 0 1 0 0 5
32 84% 0 2 3 5

90

• 6
  • 7

Niezłe podłączenie się w 7' (wyszedł na czystą pozycję), skutecznie postraszył Canalesa w 21' przed włożeniem głowy do dośrodkowania Tello . Zanotował do tego odbiór w 23' i przecinał podania w 57., 60., 70. minucie. Na plus także wygrany pojedynek główkowy w 15. minucie i niezłe dośrodkowanie w 43. minucie. To wszystkie zasługi Alby w niedzielnym spotkaniu. Na minus strata po wyprowadzeniu piłki w 2', beznadziejna wrzutka w 22'. Dodatkowo słabo radził sobie z 37-letnim Joaquinem, dopuszczając do groźnych dograń ze skrzydła w 49' i 59'. Podsumowaniem słabości Alby w starciach 1 na 1 z doświadczonym Hiszpanem jest przegrany z nim pojedynek w 52', gdzie nawet przy pomocy Busquetsa nie udało się zatrzymać kapitana Betisu. Obok Roberto najsłabszy na boisku.

0 0 0 1 1 8
42 81% 0 1 1 8

88

• 6
  • 7

Po części ponosi winę za słaby mecz Roberto, gdyż często nie nadążał z asekuracją i zostawiał Sergiego samego na boku. Poza stratą w 16. i 32. minucie to występ bez większych zarzutów. W 10' zanotował dobry powrót i przeciął podanie, w 3. i 59. minucie wybicia głową w 76' świetnie minął rywala i wypuścił dobrym podaniem Suareza, odbiór w 78' i asysta w 85'. W 77. minucie strzał w kosmos.

1 0 1 0 1 10
35 86% 1 0 0 6

90

• 6
  • 7

Ponownie zaczął źle - niespotykana strata w 1' spowodowana niecelnym podaniem do ter Stegena, co doprowadziło do pierwszego w meczu rzutu rożnego dla gospodarzy. Na szczęście z czasem się rozkręcił - liczne odbiory (4', 11', 16', 26'), świetne podanie do Ivana w 54' i do Roberto w 74'. Do tego dochodzą przecięte podania w 27. i 28. minucie i zablokowany strzał w 49. minucie. Niestety jest chyba głównym winowajcą utraty gola, bo ewidentnie zapomniał o rywalu za swoimi plecami (choć chwilę wcześniej go mijał). Poza tym gol z jego strefy. Bez szału.

0 0 0 0 0 4
52 92% 1 2 2 10

Arthur Melo

64

• 6
  • 7

Przyzwoicie, ale raczej nic więcej. Na plus twardy odbiór w 6', świetne podanie do Suareza w 21', ładne odegranie piętą w 32' i odbiór w 39'. Do tego dobry przerzut do Roberto w 10. minucie. W 16. minucie był faulowany tuż przed polem karnym i wywalczył żółtą kartkę dla Guardado. Z drugiej strony miał dwie poważne straty w 33' i 61' na własnej połowie i mniej istotną stratę w 21. minucie. Do tego zwlekał z podaniem do świetnie wychodzącego Roberto w 43' oraz przy kontrze w 53'.

0 0 0 0 2 5
31 84% 0 4 0 2

Arturo Vidal

90

• 7
  • 7

Coraz lepiej czuje styl gry Barcelony. Kolejny dobry mecz Arturo, u którego w tej chwili forma jest naprawdę wysoka. Odbiory w 2', 47' i 64'. Super podanie do Roberto w 24', do Leo w 40' i bardzo dobry przerzut do Suareza w 50. minucie. Do tego przecięte podania w (12. i 13. minuta) i interwencja w 70. minucie. 5 minut później zatrzymał Laineza. W 83. i 91. minucie oddał niezłe strzały zza pola karnego. Jedynie do czego można się przyczepić to strata w 14', nieporozumienie z Albą w 11' i przekombinowanie przy kontrze w 50'. Poza tym ponownie był mięśniami i płucami Barcy w środku, co mocno pomogło przy zakładaniu pressingu. Cichy bohater spotkania, który może okazać się bardzo istotny w kontekście sukcesów Barcy na koniec sezonu.

2 2 0 0 2 4
46 91% 1 2 3 7

90

• 10
  • 10

Król, zawodnik meczu i ocena "10", to prosta sprawa. Czegoś zabrakło w jego podaniu do Alby w 7' i zanotował bardzo złą wrzutkę w 8' oraz dosyć łatwo stracił piłkę w 60'. Reszta już była w jego wykonaniu prawdziwą piłkarską sztuką. Trzy bramki, z czego dwie z nich to istne golazo Do tego otwierające podanie do Suareza w 40' i słupek w 94'. Dobre przerzuty do Alby w 22. i 72. minucie. Także dobre podania do Semedo (66. minuta) i do Roberto (93. minuta). Pracował też w obronie - w 41. minucie przeciął podanie, a w 45. minucie przerwał akcję Betisu. Znakomity występ.

5 4 1 1 2 10
57 89% 4 7 0 2

90

• 8
  • 8

Absolutnie wyjątkowy napastnik - potrafi zmarnować wymarzone sytuacje (40' i 61'), tracić łatwe piłki jak w 15', żeby chwilę potem zanotować absolutnie magiczną asystę, której nie powstydziłby się Xavi z Iniestą (47'). Do tego fantastyczną indywidualną akcją zakończoną golem (63') a'la Messi. Na plus także dobra akcja w 47. minucie na skrzydle, strzał w boczną siatkę i dobre podanie do Alby z 43. minuty. Chyba nigdy nie zobaczymy jednocześnie tak świetnego i zarazem słabego piłkarza. Dla nas chodzący paradoks, ale za to go uwielbiamy.

7 3 4 0 2 7
31 84% 1 1 0 2

26

• 4
  • 6

Długo na boisku nie pobył, ale zdążył zarobić głupią żółtą kartkę w 67'. W 82' wracał z zaciągniętym hamulcem ręcznym za akcją Betisu (przy tej akcji padł gol dla gospodarzy). Do tego strata w 81'. Na plus dobre podanie do Roberto w 83. minucie. Słaba zmiana.