Jasper Cillessen: Jestem dumny ze zwycięstwa Ajaksu w Madrycie

Radek Koc

19 marca 2019, 22:30

Fox Sports

8 komentarzy

Jasper Cillessen udzielił wywiadu prosto ze zgrupowania reprezentacji Holandii. Nie zabrakło pytań o występ Ajaksu w Lidze Mistrzów, plany transferowe samego bramkarza oraz jego aktualną dyspozycję.

- Mecz Realu Madryt z Ajaksem? To było fantastyczne. Dopingowałem i cieszyłem się z tego wyniku na kanapie w domu. Nie dlatego, że gram w Barcelonie. Wyłącznie dlatego, że kiedyś występowałem w Ajaksie. Jako Holender jestem dumny z tej drużyny.

- Osobiście nie rozmawiałem z piłkarzami Ajaksu o meczu z Realem, ale oczywiście było sporo żartów na ten temat. Ludzie chcieliby, żeby teraz zrobili to samo z Juventusem. 

- Obecnie jestem w bardzo dobrej formie. Nabawiłem się urazu łydki sześć tygodni temu, ale już po czterech tygodniach znalazłem się na ławce rezerwowych. Chciałem wrócić do zdrowia jak najszybciej i mecze reprezentacyjne były moim głównym celem. Usiadłem na ławce już w spotkaniu z Realem Madryt i to było trochę wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Teraz odzyskuję mój normalny rytm. 

- Moje odejście do innego klubu? Na razie byłem zajęty powrotem do zdrowia. Mogę teraz myśleć o swoim odejściu, ale okno transferowe otworzy się dopiero za kilka miesięcy. Wszystko może się zmienić. Nie chcę niczego skreślać, chcę grać więcej. 

- Czy rozmawiałem z Frenkiem de Jongiem na temat Barcelony? Podzieliłem się z nim moimi doświadczeniami i powiedziałem mu, czego może się spodziewać. Moje obserwacje mu się spodobały.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę, ba jestem pewien, że zasłużył na duży szacunek kibiców Barcelony za to co robi na boisku i kim jest poza nim.
Jednak właśnie z tych powodów powinien szukać nowego klubo bo Marca nie przeskoczy a mógłby grać w pierwszym składzie każdego innego klubu.

Widać, że bardzo pozytywny człowiek.

Ja go bardzo szanuję i naprawdę go lubie. Nie jeden zespół z premier league chciałby mieć go w skladzie. Sądzę jednak ze powinien odejść bo ma wielki talent, a pieniądze za niego można by wykorzystać do zakupu innych zawodników bo myślę że klub który chciał by go kupić sporo by zapłacił

Piękne zwycięstwo, że nawet ja jestem dumny z Ajaxu ;D

Prawda jest taka, że jeden nakręca drugiego z korzyścią dla klubu. Ter Stegen wie, że na ławce jest Jasper, który po np. babolu Marca może wskoczyć do bramki i Barca nie traci na wartości z tyłu (dlatego Ter Stegen jest taki dobry) a Jasper wie, że grając to co mu jest dane i pokazując się walczy o swój następny klub bo to, że odejdzie jest pewniejsze niż śmierć i podatki...

Jesteś w bardzo dobrej formie i co z tego jak nie zagrasz, powinieneś odejść dawno temu bo marnujesz sobie karierę na ławce a jesteś na to za dobry. W takim Juve czy innym Arsenalu na bank pierwszy skład

@monsterrize: No trochę szkoda bo jest jednym z najlepszych rezerwowych bramkarzy świata ale klika meczy w sezonie to mało i potencjał się marnuje. Tylko co w przypadku jakiejś kontuzji Ter Stegena?? do której mam nadzieję że nigdy nie dojdzie

Może by tak Jaspera wysłać do Ajaxu ?
[edit]
Szkoda chłopa, niech nie marnuje kariery tylko niech idzie gdzieś gdzie będzie grał non stop, gość ma talent ogromny ale go marnuje..