Sport: Luka Jović lepszą opcją dla Barcelony niż Antoine Griezmann

Dariusz Maruszczak

19 marca 2019, 18:15

Sport, RAC1

56 komentarzy
  • Barcelona wciąż szuka nowego napastnika, który mógłby zostać następcą Luisa Suáreza
  • Jak donosi dziennik Sport, Barça na tę chwilę wolałaby kupić Jovicia niż Griezmanna
  • Według RAC1 koszt transferu Serba nie będzie mniejszy niż 60 milionów euro

Sprowadzenie nowego napastnika będzie w najbliższym czasie jednym z największych wyzwań dyrekcji sportowej Barcelony. Luis Suárez wciąż jest kluczowym piłkarzem w zespole, ale potrzebuje zmiennika, a klub musi myśleć także o ewentualnym następcy 32-latka. Nie jest łatwo znaleźć napastnika pasującego do stylu Blaugrany, odpowiednio silnego do walki w polu karnym, a jednocześnie dobrego technicznie. Ponadto rola zmiennika Luisa Suáreza jest bardzo niewdzięczna, ponieważ taki zawodnik musiałby pogodzić się z tym, że najczęściej będzie zasiadał na ławce rezerwowych.

Jović faworytem

Dziennik Sport informuje, że Barcelona jest obecnie bardziej zainteresowana kupnem piłkarza, na którego mogłaby postawić w dłuższej perspektywie niż doświadczonej gwiazdy stanowiącej realną konkurencję dla Luisa Suáreza. Dlatego też Barça wyżej ceni możliwość sprowadzenia Luki Jovicia niż Antoine’a Griezmanna, który zdaniem Mundo Deportivo marzy o grze w barwach Blaugrany. Wady ewentualnego kupna Francuza to wyższy koszt transferu i pokaźne zarobki zawodnika, które mogłyby doprowadzić do przekroczenia limitu wynagrodzeń. Klub jest ponadto rozczarowany tym, że poprzedniego lata Griezmann zdecydował się na pozostanie w Atlético. Sport zgadza się z Mundo Deportivo, że napastnik Atlético nie jest wykluczony przez dyrekcję sportową Barcelony, ale podkreśla, że mało prawdopodobne, by Katalończycy mieli na niego postawić. Griezmanna, który skończy wkrótce 28 lat, trudno rozpatrywać jako perspektywicznego następcę Luisa Suáreza za 2-3 lata.

Z powyższych powodów bardziej prawdopodobny jest transfer Luki Jovicia, choć konkurencja w walce o sprowadzenie Serba będzie spora. Bayern, Manchester City, Tottenham, Chelsea czy Manchester United to niektóre kluby zainteresowane 21-latkiem, który latem przeniesie się do Eintrachtu na zasadzie transferu definitywnego. Barça obserwuje Jovicia regularnie, a wysłannicy klubu już ponad piętnaście razy byli na meczach niemieckiej drużyny. Serb już teraz jest bardzo dobrym piłkarzem (22 gole i 7 asyst w 36 meczach), a z racji młodego wieku może się jeszcze rozwinąć i przez pewien czas uczyć się jako zmiennik Suáreza.

Według RAC1 Pep Segura, Ramon Planes i Éric Abidal spotkali się w czwartek z agentem Jovicia Falim Ramadanim, aby omówić całą operację. Katalońska rozgłośnia podaje, że koszt sprowadzenia Jovicia będzie wynosił przynajmniej 60 milionów euro. Przypomnijmy, że Frankfurter Allgemeine Zeitung już kilka tygodni temu informował o porozumieniu Barcelony z agentem piłkarza. Gdyby te doniesienia się sprawdziły, Blaugranie pozostałyby tylko negocjacje z Eintrachtem. Przypomnijmy jednak, że Mundo Deportivo i Sport zaprzeczały wówczas, że zawarto porozumienie.

Fot. Oleg Bkhambri / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i to jest bardzo dobra wiadomość a nie jakieś Griezmany.
« Powrót do wszystkich komentarzy