Mundo Deportivo: Pod koniec marca odbędzie się spotkanie w sprawie przyszłości Malcoma

Dariusz Maruszczak

19 marca 2019, 09:30

Mundo Deportivo

101 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, agent Malcoma Luis Fernando Menez García ma przyjechać pod koniec marca do Barcelony, żeby spotkać się z menedżerem generalnym Pepem Segurą i dyrektorem sportowym Erikiem Abidalem w celu omówienia przyszłości skrzydłowego.

Kataloński dziennik informuje, że zarówno źródła z klubu, jak i z otoczenia piłkarza potwierdzają planowane spotkanie. Tematem rozmów będzie przyszłość Malcoma, który nie może liczyć na regularne występy w Barcelonie. W ostatnich trzynastu meczach 22-latek tylko raz wybiegł na boisko od pierwszej minuty, a w ostatnich dziewięciu starciach spędził na murawie raptem pięć minut. Łącznie Malcom rozegrał piętnaście spotkań, z czego jedynie sześć w podstawowym składzie. To bardzo niewiele dla zawodnika i dla klubu. Brazylijczyk strzelił w tym sezonie trzy gole, w tym Interowi Mediolan i Realowi Madryt, więc wydaje się dziwne, że nie otrzymał więcej szans.

Brak zaufania ze strony Valverde spowodował, że Malcom był bliski odejścia z Barcelony już w zimowym okienku transferowym. Według Mundo Deportivo było to spowodowane bardziej wolą klubu niż piłkarza. 22-latek otrzymał wówczas kilka ofert, ale operacja nie została sfinalizowana.

Zdaniem Mundo Deportivo nie można wykluczyć, że agent Malcoma przyjedzie do Barcelony z ofertą, która pozwoliłaby klubowi odzyskać 41 milionów euro zainwestowane latem w skrzydłowego. Dziennik podaje, że koncepcją spotkania będzie ustalenie planu działania wobec Brazylijczyka, mając na uwadze poszukiwania środowego napastnika oraz sytuację Coutinho. Były zawodnik Liverpoolu jest rozpatrywany przez Valverde głównie jako skrzydłowy, przez co blokuje miejsce dla Malcoma, ale nie ma stuprocentowej pewności, jaka będzie jego przyszłość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Podobno Malcom nie został powołany na tą rozmowę i obejrzy ją z trybun.
konto usunięte

@Tiisso: najlepszy komentarz na LR w ostatnich kilku dniach albo i tygodniach
« Powrót do wszystkich komentarzy